Субота, 23 Листопада

Фільтр-решітка витяжки з часом може сильно забиватися, через що її продувність стає мінімальною. Існує кілька ефективних способів очищення цього пристрою, і кожен з них має певні переваги перед іншими.

Кухонна витяжка призначена в основному для позбавлення від запаху диму, гару та різних домішок у повітрі, які виникають під час приготування їжі. Особливо важливо мати витяжку там, де кухня поєднана зі спальнею, вітальнею чи іншою кімнатою.

Якщо витяжка сильно забруднена, то вона може повністю вийти з ладу або працюватиме, але погано. Те, як часто потрібно чистити витяжку залежить від частоти користування плитою. Припустимо, якщо мешкає в будинку 1-2 особи і готують рідко, то процедуру очищення можна проводити кожні два місяці, а якщо сім’я велика – щонайменше раз на місяць.

У витяжку виробники ставлять різні фільтри. Їх основних типів – два. Це вугільний (фільтр тонкого очищення) та жировий (фільтр грубого очищення). Перший при забрудненні доведеться повністю змінювати, а другий – не завжди (оскільки він може бути одноразовим або багаторазовим).

Що стосується власне способів очищення витяжки, то їх три. Позбавлятися жиру і бруду можна за допомогою побутової хімії, народних засобів, посудомийної машини або парогенератора.

Не забудьте при цьому перед початком очищення відключити від мережі витяжку та витягти з неї фільтр.

Якщо ви хочете спробувати якісь народні засоби, під час самої процедури відкрийте кватирку і робіть все в господарських рукавичках. З народних засобів використовується оцтова кислота (якщо бруду багато – замочіть решітку в 70-відсотковій оцтовій кислоті хоча б на півгодини; якщо бруду та жиру «середньо», то розбавте кислоту водою (1:1) перед замочуванням у цій суміші ґрат; якщо забруднень мало – протріть все ганчіркою, змоченою в оцті), нашатирний спирт (розведіть 100 мл спирту в 3,5 л теплої води, залийте розчином решітку, а потім залиште все на 3-4 години), сода і господарське мило (щоб позбутися від липкого жиру, натріть на терці 100 г звичайного мила, а стружку додайте в теплу воду з 5 ложками соди; після цього помістіть туди грати і кип’ятіть 20-30 хвилин на слабкому вогні),

Також сьогодні існують спреї, порошки, пінки, гелі для позбавлення від забруднень. Але вони шкодять організму, хоча швидко видаляють бруд і жир.

Крім того, ви можете просто завантажити в посудомийку решітку витяжки, а потім вибрати найдовшу програму миття. Але фільтр, виготовлений із алюмінію, мити в такій машині не можна.

Якщо у вас є парогенератор, можна використовувати його. Температура пари у нього дорівнює 150 градусам, тому бруд і жир потім можна легко прибрати з елементів витяжки.

Exit mobile version