Субота, 23 Листопада

Дерев’яні підвіконня хоч і втратили свою популярність після появи пластикових, але й досі мають попит. Незважаючи на всі складнощі, які чатують на власника дерев’яних виробів, штучний матеріал ніколи не замінить натуральну деревину. Але щоб дерево служило довго і тішило око, слід час від часу перефарбовувати його. Зробити це можна самостійно, але з огляду на поради фахівців.

Порада перша: зніміть стару фарбу

Велика спокуса просто нанести новий шар фарби на старий. Зробити це можна у кількох випадках:

  • якщо старий шар фарби в ідеальному стані, а ви просто хочете змінити колір;
  • якщо раніше використовувалася олія. Вона не створює на поверхні шару, а просто просочує деревину. Тому пошкоджену ділянку можна зашліфувати та пофарбувати точково, не оновлюючи всю поверхню.

Якщо ж на підвіконні є стара фарба (як правило, це масляна), то її найкраще зняти. Зробити це можна спеціальним хімічним засобом (змивкою) або за допомогою нагріву. Якщо у вас немає будівельного фена, просто нагрівайте фарбу праскою та знімайте її шпателем.

Порада друга: вирівнювання

Позбувшись старої фарби, вам необхідно вирівняти поверхню. Найзручніше пройтися шліфувальною машиною, використовуючи диск з мінімальним абразивом і працюючи на мінімальних оборотах. Можна зашкурити вручну звичайним наждачним папером. Якщо в підвіконні є відколи, дірки від сучків, тріщини та інші ушкодження, їх необхідно закласти шпаклівкою по дереву і після цього зашліфувати поверхню.

Порада третя: усуньте проблеми

Часто буває, що у деяких місцях підвіконня гниє, на ньому заводиться пліснява. Знайдіть причину проблеми. Як правило, на підвіконня потрапляє вода, що призводить до утворення плісняви ​​та гнилі. Після того, як проблему вирішено, потрібно обробити пошкоджене місце. Промийте його оцтом, ретельно просушіть, просочіть складом проти грибків. Зашпатлюйте нерівності, якщо вони утворилися.

Порада четверта: використовуйте сучасні фарби

Найкраще використовувати фарби на водній основі. Вони добре наносяться, не мають сильного неприємного запаху, швидше сохнуть, ніж, наприклад, масляні.

Порада п’ята: використовуйте ґрунт

1–2 шари ґрунту дозволять вирівняти поверхню. Фарба ляже рівніше, а її витрата зменшиться. Без ґрунту потрібно нанести 3, а іноді і 4 шари фарби, щоб отримати рівномірний глибокий колір. Але якщо ви нанесли ґрунтовку в 1-2 шари, то достатньо буде 2 шарів фарби.

Важливо: завжди дайте попередньому шару добре підсохнути, перш ніж наносити новий.

Також слід правильно підібрати інструмент. Недосвідченій людині складно рівномірно нанести барвник пензлем. Все одно виходять прогалини, смуги, а якщо кисть неякісна, то вона ще й ворсинки втрачає. Зручніше та швидше використовувати валик. Нині у продажу можна знайти валики різних розмірів. Для підвіконня підійде маленька модель.

Exit mobile version