Понеділок, 23 Вересня

Деревина має одну незамінну якість – коли вона втрачає свій колишній гарний вигляд, її можна повернути. Зробити це з іншими матеріалами, наприклад лінолеумом або ламінатом, практично неможливо. Їх доведеться замінити. А дерев’яну підлогу легко перефарбувати. І вона знову стане як новенька.

Крок перший: прибрати старе покриття

Багато хто прагне просто пофарбувати дошки по старій фарбі. Іноді це виправдана міра, але все ж таки краще зняти старий шар, щоб поверхня знову виглядала ідеальною.

Знімати стару фарбу найзручніше двома способами – хімічним та термічним.

Хімічний спосіб полягає у використанні спеціальної змивки, яка розм’якшує фарбу, після чого її можна зняти шпателем. Важливо пам’ятати, що за одне нанесення вдасться зняти лише один шар. Якщо їх кілька, як часто буває у старих будинках, потрібно наносити склад кілька разів.

Деякі використовують шліфувальну машинку для зняття покриття, але цей метод не завжди підходить. Наприклад, масляна фарба налипає на шліфувальне коло, швидко виводячи його з ладу.

Найкраще використовувати термічний спосіб. Для цього потрібно розігріти невелику ділянку будівельним феном і зняти розм’якшену фарбу шпателем. Фен можна позичити чи купити недорогу побутову модель.

Крок другий: закладення щілин

Дошки мають властивість зменшуватись у розмірах, утворюючи щілини. Також у деревині можуть утворитися дірки від сучків, тріщини та вм’ятини. Їх потрібно закласти шпаклівкою для деревини і дати висохнути.

Крок другий: шліфування

Щоб вирівняти поверхню, дошки доведеться відшліфувати. Найкраще використовувати шліфувальну машинку. Спочатку пройтися кругом із великим абразивом, потім із дрібним. Якщо машинки немає, можна використовувати наждачний папір. Це довше і важче, але все ж таки дозволить згладити нерівності.

Крок четвертий: підготувати поверхню до фарбування

Перед фарбуванням необхідно ретельно очистити підлогу від пилу. Можна її добре пропилососити, а потім протерти вологою ганчіркою і дати висохнути. Тут важливо, щоб дошки не вбрали багато вологи.

Фарбувати необхідно по сухій поверхні. Також заздалегідь треба пофарбувати плінтуси і обклеїти їх малярським скотчем, щоб не забруднити.

Крок п’ятий: фарбування

Фарбувати слід розпочати з далекого кута приміщення, рухаючись до дверей. Фарбу необхідно наносити вздовж волокон деревини. Найкраще використовувати валик, тому що від кисті можуть залишатися смуги та світлі плями, особливо, якщо у вас немає досвіду.

Якщо нанести на поверхню ґрунтовку, то витрата фарби знижується. 

Замість звичайної фарби можна використовувати так звані олії – склади, що фарбують, які просочують деревину, не утворюючи на її поверхні шару. 

Це дозволяє робити ремонт пошкодженої поверхні крапково. Наприклад, якщо в якомусь місці фарбування пошкоджене, потрібно зашліфувати це місце і пофарбувати його наново, не чіпаючи решту поверхні підлоги.

Exit mobile version