П’ятниця, 22 Листопада

Миття холодильника тільки здається простою та зрозумілою процедурою. Насправді можна стежити за чистотою, регулярно виконувати ревізію, але всередині формується неприємний стійкий аромат. Тому варто докладно розібрати технологію, яка допоможе якісно помити холодильник.

Ревізія

Насамперед потрібно зробити якісну ревізію, приділяючи увагу всім продуктам, що знаходяться на полицях. Якщо з основними полицями питань немає, то багато хто забуває про морозилку. Важливо переглянути всі продукти і точно визначити, від чого виходить неприємний аромат. Якщо хоч щось бентежить, слід вжити заходів.

Розморожування

Якісно помити холодильник, попередньо не розморожуючи його неможливо. Середній час розморожування займає близько 7 годин, тут багато залежить від кількості льоду. Сучасні холодильники із сухим заморожуванням розморожуються близько 3 годин. Щоб трохи прискорити розморожування, можна застосовувати кілька порад.

  1. На полиці встановлюється маленька каструля з окропом. Дверцята можна закрити на кілька хвилин. У воду можна додати трохи лимонної кислоти, вона добре усуває неприємні аромати та забезпечує профілактичний ефект.
  2. Якщо в морозильній камері є лід, можна зробити маленькі отвори у пластиковій пляшці та заповнити її окропом.

Важливе правило: не можна намагатися видаляти механічним способом, так як можна пошкодити пристрій.

Миття полиць

Поки морозильна камера розморожується, можна зняти всі полиці, контейнери та бічні стелажі. Щоб спростити їх очищення, можна використовувати ванну або раковину. Намагатися мити полиці на місці – це безглузде заняття, яке забиратиме надто багато часу.

Якщо є посудомийна машина, частину відсіків і полиць можна помити в такий спосіб. В інших випадках елементи холодильника очищаються за допомогою щіток, миючих засобів та гарячої води. Якщо забруднення серйозні, частину елементів можна замочити у питній воді.

Чищення конденсатора

У задній частині холодильника є конденсатор, який також потребує очищення. Важливо зрозуміти простий факт: якщо конденсатор забивається, холодильник починає споживати більше енергії, і він працює на підвищеній потужності. Чистити конденсатор необхідно від пилу хоча б раз на рік. Найцікавіше, що більшість людей навіть не здогадуються про необхідність його очищення. У сучасних моделях конденсатор може розміщуватись у нижній частині.

Повне очищення

Коли холодильник повністю розморозиться, можна братися до повноцінного миття. Важливо прибрати всю воду з піддону. Особливу увагу варто приділити отворам для конденсату, вони мають властивість забиватися.

Виконуючи миття внутрішньої частини пристрою, не варто використовувати абразивні засоби або грубі щітки, оскільки вони можуть залишити подряпини. Ще одна типова помилка багатьох людей полягає в тому, що вони використовують хлорку чи схожі засоби.

Важливо зрозуміти простий факт: шкідливі хімічні речовини можуть потрапити до продуктів харчування.

На завершення потрібно взяти суху ганчірку з мікрофібри та добре протерти поверхні. Ставити полиці або продукти, коли в холодильній камері залишилася вода не можна, адже почне з’являтися лід.

Exit mobile version