Понеділок, 29 Квітня

Натяжні стелі все частіше вибирають люди під час ремонту. Вони практичні і мають відмінні властивості. А що робити, якщо полотно забруднилося? Застосовувати звичні методи неприпустимо з низки причин. Тому варто розібратися, як правильно мити натяжні стелі та які особливості брати до уваги.

Матеріал стелі

Перед тим, як приступати до прибирання натяжних стель, слід визначитися, з якого матеріалу вони виготовлені. Є два види:

  • тканинні;
  • ПВХ.

Тканинні стелі вважаються дорогими, тому багато людей відмовляються від їхнього монтажу. Якщо говорити про переваги, то стелі з тканини здатні витримати мінусові температури, а ПВХ можуть почати провисати.

Найпопулярнішими вважаються ПВХ-стелі. Вони здатні утримувати воду, якщо заливають сусіди. Їх монтаж простіший, а різноманітність відтінків зможе порадувати навіть вимогливих клієнтів. ПВХ-стелі можуть бути матовими чи глянсовими.

Як часто мити стелі

Типова помилка багатьох господинь полягає в тому, що вони намагаються регулярно виконувати прибирання в приміщенні, торкаючись стелі.

Є основне правило: натяжні стелі потрібно мити тільки в міру їх забруднення.

Особливу увагу слід приділяти кухні. На покритті можуть залишатися сліди жиру чи пари. В інших кімнатах найчастішим забрудненням виступає звичайний пил, він може осідати в кутах і на стиках. Якщо видимих ​​забруднень немає, миття краще ігнорувати.

Які засоби використовувати

Є кілька рекомендацій щодо підбору засобів, які необхідно враховувати.

  1. Ганчірки та губки повинні бути м’якими. Не можна застосовувати тверді щітки або схожі мочалки. Також не варто застосовувати ганчірки з довгим ворсом, адже вони можуть линяти.
  2. Якщо з’явилися плями від жиру, можна розвести воду в ємності із засобом для миття посуду. Важливо досягти невеликої концентрації піни.
  3. Для глянцевих стель можна використовувати звичайні миючі засоби для вікон та дзеркал. Важлива умова: у їхньому складі не повинно бути спирту або схожих компонентів.
  4. Абразивні компоненти миючого засобу неприпустимі. Вони залишать сліди і подряпини на поверхні, а відновити стелю надалі не вийде.
  5. Засоби на основі ацетону застосовувати не можна. Звичайно, вони допоможуть позбавитися практично будь-яких забруднень, проте на покритті залишаться відповідні сліди.

Як мити стелі

Порядок миття натяжних стель наступний:

  • необхідно рухатися від одного кута до іншого. Не варто починати із середини або йти в різні боки. Якщо стеля велика або складна, слід виділити секції;
  • якщо йдеться про серйозні забруднення, миючий засіб наноситься на 2-3 хвилини;
  • якщо залишилися розводи, стелю можна протирати паперовими серветками або схожими мочалками;
  • Щоб видалити павутину, слід використовувати ганчірку. Використовувати пилосос не можна, тому що випадково можна пошкодити полотно.

По можливості виконувати вологе прибирання натяжних стель не варто. У більшості випадків достатньо пройтися сухою ганчіркою по поверхні.

Exit mobile version