Субота, 23 Листопада

Якщо в домі панує вічний хаос, домогтися порядку в ньому практично неможливо. Буквально наступного дня після прибирання знову буде бардак. Іноді проблема полягає зовсім не в неохайності господарів, а в їх психологічних установках, які сприяють накопиченню мотлоху. Що можна зробити для виправлення ситуації?

1. Розкласти речі на місця – і стане просторо

Наявність у кожного предмета свого місця не вирішує проблеми перевантаженості обстановки речами. Необхідно не шукати, куди поставити або покласти сувеніри, журнали, предмети для хобі, яким ви вже не займаєтеся, запилені вироби і т.п., а скріпивши серце видалити їх з дому назавжди!

2. Сховати непотрібне з очей геть

Розпихати купи непотрібних речей (одяг, що вийшов з моди, аксесуари, красиві баночки-коробочки та інше) по шафах – теж не вихід. Потім, шукаючи в шафах потрібний предмет, ви витягуватимете і все інше. А заштовхувати щоразу купу речей назад клопітно та довго. Значить, хаос неминуче повернеться.

Вірний спосіб запобігання цій ситуації – викидання з дому непотрібних речей.

3. Розкласти дрібні предмети з контейнерів

Візьміть у звичку складати дріб’язок у контейнери. Однак це виглядає естетично лише тоді, коли йдеться про кілька контейнерів. Якщо ж ящиків та коробок занадто багато, то вони вже починають захаращувати простір. Так що у використанні контейнерів також потрібна помірність.

4. Не викидати, а роздаровувати

Іноді викинути непотрібне заважає ідея, що такі добрі речі можна комусь подарувати. І ось вони лежать у коморах роками, чекаючи на годину дарування, яка все не настає. Тому питання з даруванням чи викиданням треба вирішувати одразу. 

Якщо ви знаєте, що людину, якій збираєтеся подарувати речі, побачите не скоро, або сумніваєтеся, чи потрібні їй ці предмети, то краще складіть їх у чистий пакет і поставте на вулиці поруч зі смітником, додавши записку: «Віддається задарма». Кому треба, той візьме.

5. Можна ж відремонтувати

Справжнє лихо – зламана техніка та інші предмети побуту, які начебто можна полагодити і знову пустити у справу. Але руки вічно не доходять, і речі лежать у шафах, на антресолях, у коморах, на балконах мертвим вантажем.

Подумайте, що життя біжить швидко, щороку з’являються технічні новинки. Колись колишні цінними технічні придбання перетворюються на великогабаритне сміття. Не шкодуйте їх, а відправляйте туди, де належить бути сміттю.

6. Вдягну, коли скину 5-10-15… кг

Відправити на смітник якісний, дорогий, але непридатний вам за розміром одяг часом буває вкрай непросто. Багато хто зберігає його в надії, що схуднуть і носитимуть. Тільки процес схуднення зазвичай нешвидкий. І навряд чи ви через рік-два або навіть більше захочете одягати речі, що вийшли до цього часу і моди.

Краще віддайте їх друзям, родичам або здайте в комісійний магазин зараз, поки вони ще можуть стати у нагоді.

7. Ностальгія за минулим

Вид окремих предметів, що зберігаються як пам’ять, але не мають практичного застосування, пробуджує у свідомості щасливі моменти з минулого життя, покращує настрій, налаштовує на позитив.

І справді, тримати в дома кілька таких милих серцю дрібниць цілком виправдано. Проте весь дім перетворювати на музей минулого не варто.

8. А раптом знадобиться?

Життя не стоїть на місці. Раніше у вас були одні інтереси, зараз інші, вчора ви займалися тим видом спорту зараз цим. Ось і накопичуються пакети, коробки та з витратними матеріалами для хобі, старим спортивним інвентарем. А раптом знадобиться?

Навряд чи. Швидше за все, у вас виникнуть нові ідеї та доведеться купувати щось нове для їх реалізації. Натомість ваші накопичення можуть мати цінність для інших людей, запропонуйте їх у дарунок чи спробуйте продати на тематичних сайтах. Можливо, вийде і заробити.

Exit mobile version