Неділя, 19 Травня

Власники приватних присадибних ділянок дедалі частіше розчаровуються у гербіцидах. Ці засоби часто не тільки знищують усі рослини, включаючи культурні, а й отруюють ґрунт до такого ступеня, що на ньому потім нічого не росте кілька років. 

Але найприкріше, що гербіциди не здатні вбити всі бур’яни, тому найвитриваліші з них заселяють пустельну ділянку з подвоєною силою. Але чи є спосіб позбавитися небажаної рослинності на ділянці, не вдаючись до таких серйозних препаратів? Так, і способів багато. У цій статті наведено ті, які дачники використовують найчастіше.

Спосіб перший: картон

Застеліть ділянку, яку потрібно очистити від бур’янів, картоном. Трава під ним загине, а сам картон розкладеться під впливом природних процесів.

Але пам’ятайте:

  1. Як тільки картон почне розкладатися, найбільш міцні бур’яни почнуть через нього проростати. Тому краще застелити відразу кілька шарів або укласти другий шар пізніше.
  2. Картон (як правило, використовуються непотрібні коробки) потрібно попередньо очистити від матеріалів, що не розкладаються (скотч, ламіновані наклейки).

Картон хороший тим, що в ньому можна зробити отвори, розпушити невеликий квадратик ґрунту, а потім посадити кабачок, гарбуз, томат або іншу надземну рослину (коренеплоди так виростити навряд чи вийде).

Спосіб другий: чорна плівка

Працює так само, як і картон. Але зверху на неї бажано накидати трави, листя або розкласти дошки та інші предмети. Це потрібно, щоб у спробах прорости трава не піднімала плівку. У плівці, як і в картоні, можна зробити отвори та вирощувати рослини. Наприклад, часто практикується вирощування таким чином полуниці. Це не лише захищає плантацію від бур’янів, а й дозволяє зберегти ягоди чистими.

Спосіб третій: зола

Зробіть крутий настій золи на воді та обприскуйте їм бур’яни. Візьміть 5 літрів золи на 7–10 літрів води, настоюйте 3 дні, потім злийте та процідіть відстояну воду. Обприскайте нею рослини. Лужний розчин спалить молоді паростки бур’янів. Але на відміну від гербіцидів жодної шкоди ґрунту, людині чи комахам не буде.

Спосіб четвертий: сечовина

Розведіть 500 г сечовини у 3 літрах води та обприскайте бур’яни. Сечовина спалить листя. Молоді рослини загинуть одразу. Щоб перевести багаторічні рослини, потрібно кілька обробок, але це безпечніше, ніж гербіциди. Навіть якщо азот потрапить у ґрунт, він частково вимиється з дощами, а решту використовують надалі культурні рослини.

Важливо: бур’яни потрібно обприскувати по листку, а не поливати ґрунт.

Використовуйте ці прийоми, щоб позбутися бур’янів без гербіцидів.

Exit mobile version