Середа, 23 Жовтня

Кроти з’являються на ділянці в тому випадку, якщо грунт вологий і родючий. У такій землі їм припасовано чимало їжі: дощові черв’яки, личинки жуків, гусениці.

Кроти та город

У пошуках харчування підземний мешканець прориває тунелі, в які можуть провалюватися грядки з овочами, зеленню чи декоративними культурами. 

Якщо на шляху крота виявиться молоде, нещодавно посаджене дерево, його коріння буде підрите. В результаті підземна частина рослини буде сохнути і саджанець з великою ймовірністю не приживеться на новому місці. 

Кроти проривають підземні ходи зі швидкістю 4 км/год. Тому всього за ніч ці тварини можуть добряче перерити город. 

Але є й інша небезпека. У шерсті кротів можуть жити кліщі та блохи, а самі тварини іноді є переносниками сказу. Люди дуже рідко бачать кротів наживо, а от вихованці, наприклад, собаки, можуть заразитися небезпечною хворобою. 

Як позбутися кротів на ділянці

Окрім спеціальних пасток та препаратів є народні засоби.

  1. Відлякати непроханих «гостей» допоможе вертушка, яку роблять з арматури та пластикової пляшки. У землю вставляють арматуру, поміщають на неї пляшку з відрізаним дном і вирізаними навкруги боковушками, які служать лопатями. Коли повіє вітер, пляшка обертатиметься на арматурі. Створювані нею шум і вібрації відлякають підземних жителів, які мають гарний слух. 
  2. Ще один схожий спосіб – це та сама арматура, але з прив’язаною до неї кришкою від банки з консервами. При подуві вітру бляша створить шум.
  3. У кротів гострий нюх. Є запахи, що не подобаються підземним мешканцям. Наприклад, у нори запихають риб’ячі голови або ганчірку, змочену в гасі.
Exit mobile version