Кожен будинок (квартира) має власний запах. Не завжди такий аромат приємний. І причина не тільки в наявності миттєвих джерел запаху (куріння, їжа, що підгоріла, не очищений котячий лоток і т. д.). Найгірше в тому випадку, що запах відчувають гості. Ми ж не помічаємо його, бо нюх уже адаптувався. Виправити ситуацію допоможуть найпростіші способи.
Звичайно, простіше скористатися промисловими освіжувачами повітря, засобами для прибирання, але чудові результати виходять і при застосуванні народних способів боротьби із запахами у домі.
Наприклад, найпростіший спосіб замаскувати неприємний аромат – підсмажити на сковорідці жменьку зерен кави або просто викласти на блюдце порізаний часточками лимон.
Позбутися стійко неприємного запаху можна за допомогою чаю. У каструлю наливають трохи більше 0,5 л води, всипають 100 г чайної заварки. Після закипання тримають на малому вогні близько 10 хвилин під кришкою. Вимкнувши вогонь, відкривають каструльку та кухня наповнюється чайним ароматом. За кілька годин потрібно провітрити приміщення.
Освіжувач повітря можна зробити самостійно. Потрібна 1 ложка горілки, 15 крапель улюбленої ефірної олії, дистильована або кип’ячена вода (100 мл). У 120-мілілітрову ємність із розпилювачем вливають горілку, піпеткою капають туди олію. Добре струшують, щоб горілка і олія змішалися. Доливають воду, збовтують.
Для промивання камер холодильника, духовки, скляних поверхонь, підлоги можна приготувати миючий цитрусовий засіб. У скляну банку кладуть шкірку пари лимонів (апельсинів). В окремому посуді підігрівають (не доводячи до кипіння!) 500 мл білого оцту. Заливають їм шкірку. Закриту банку ставлять у темне місце на добу. Після цього настій проціджують. Перед застосуванням настій розбавляють водою (1:2 або 1:1).
Освіжити повітря на кухні (та й у всьому будинку) допоможуть ароматні суміші: 1 ложка гвоздики, 3 палички кориці, яблуко (тонкі скибочки), шкірка з 1 апельсина; лимон (тоненькі кружечки), 1 ложка екстракту ванілі, розмарин (3 гілочки), склянка сушених листів евкаліпту, ложечка ванільного екстракту. Вибрану суміш заливають трьома склянками води.
Доводять до кипіння і залишають на малому вогні без кришки близько 10 хвилин. Для видалення запаху в далеких кімнатах суміш розливають у не глибокі, але широкі миски та ставлять у кути приміщення на 30-40 хвилин.
Для маскування неприємних запахів використовують помандери – спеціально зроблені ароматниці. Наприклад, в апельсині чи лимоні роблять невеликі отвори. Вставляють у них гвоздику. Аромакульку, що вийшла, укладають в красиву ємність або підвішують.
Запах від відра для сміття, шафи або спортивної сумки можна видалити за допомогою содових дисків. Дві склянки води доводять до кипіння. Крапають у неї 10 крапель ефірної олії. В окремий посуд засипають 2 склянки харчової соди. Вливають туди 10 ложок ароматної рідини, що вийшла. Добре розмішують. Акуратно доливаючи рідину, що залишилася і перемішуючи, доводять масу до консистенції зубної пасти. Розкладають суміш формочками шаром в 1-1,5 см і дають їй висохнути.
Диски, що виходять, зберігають у скляній банці. Перед застосуванням диск кладуть у марлевий мішечок і залишають його в шафі, відрі для сміття і т.д. Якщо запахів не вдається позбутися всіма перерахованими способами, то доведеться провести «інспекцію» будинку та генеральне позапланове прибирання.