Середа, 1 Травня

Цвіль усередині пральної машини – це поширене явище. Вона виникає через підвищену вологість та погану вентиляцію. Тому варто розібрати, як її позбутися і які профілактичні методи існують.

Чому з’являється пліснява

Є кілька причин:

  • підвищена вологість;
  • немає вентиляції;
  • у приміщенні, де встановлена ​​пральна машина, занадто спекотно.

Причинами появи плісняви ​​може бути сама пральна машинка та кімната, де вона встановлена. Можна пригадати типову помилку: якщо після прання постійно зачиняти дверцята, поява грибка – це питання часу.

Ще одна причина полягає в неправильному виборі режиму прання. Якщо прати при температурі до 60 градусів завжди, то грибки активно формуватимуться на стінках. 

Тепла чи холодна вода не вбиває мікроорганізми. Тому з подібною проблемою рідко стикаються ті, хто пере речі за високих температур.

Як очистити машинку від плісняви: найпростіший спосіб

Щоб назавжди позбутися цвілі всередині пральної машини, зовсім не обов’язково витрачати багато часу і своїх сил.

Інструкція з очищення:

  1. Вибирається програма з температурою води щонайменше +95 градусів.
  2. Важливо активізувати тривалий режим прання.
  3. Замість порошку заливається відбілювач чи хлорка.
  4. Коли вода повністю нагріється та почне активно крутиться барабан, пральна машина встановлюється на паузу на кілька годин. За цей час відбілювач почне діяти, очищаючи пральну машину від багатьох забруднень.
  5. Далі потрібно продовжити прання та повністю закінчити його.
  6. Як тільки прання закінчиться, у відсік для засобів для чищення додається столовий оцет. У пристрої вмикається режим полоскання.

Після закінчення прання потрібно відкрити двері машинки і сухою ганчіркою ретельно протерти всі поверхні.

Важливе правило: змішувати оцет та хлорку одночасно не можна. Комбінування цих засобів може спровокувати хімічні реакції та поломку деяких комплектуючих усередині пральної машини.

З мінусів даного способу можна назвати те, що в процесі прання в приміщення проникатиме неприємний аромат. А хіба це страшно, якщо йдеться про повне звільнення від плісняви ​​та грибка всередині пральної машини?

Профілактика

Якщо пліснява з’явилася в пральній машині, слід подумати про профілактику. Якщо нічого не робити, через якийсь час вона знову виникне. Можна згадати кілька порад:

  • після кожного прання слід протирати гумові ущільнювачі сухою ганчіркою;
  • відсік для порошку зрідка слід діставати. Багато хто забуває, що він постійно вологий, відповідно, усередині з’являється пліснява;
  • хоча б раз на місяць потрібно прати речі за високої температури;
  • зрідка слід додавати в пральну машину: оцет, соду чи лимонну кислоту. Перелічені речовини мають добрий ефект, вбиваючи грибок;
  • регулярно необхідно очищати систему зливу. Простий факт: фільтр грубої очистки потрібно чистити один раз на рік обов’язково;
  • по можливості слід додавати відбілювач, він ефективно вбиває різні мікроорганізми.

Позбутися грибка не так складно, адже існують перевірені способи. А якщо пам’ятати про профілактику, пліснява всередині барабана та інших елементів ніколи не з’явиться.

Exit mobile version