На місці, що звільнилося, можна буде посадити нове дерево, облаштувати грядку або клумбу.
Рано чи пізно настає момент, коли дерево гине і стає небезпечним для мешканців будинку. Його необхідно спиляти. При цьому видалення пня – це окрема історія.
Можна скористатися спецтехнікою, щоб викорчувати пень. Або застосувати хитріший спосіб, який майже не вимагає активної участі дачника, а витрати мінімальні. Але є один мінус – час. Позбутися пня не вийде миттєво, доведеться почекати.
Перший спосіб
Решту стовбура дерева допоможе прибрати сечовина. Для цього дачники просвердлюють у пні пару десятків отворів, заповнюють їх карбамідом та заливають водою. Потім накривають чорним поліетиленом та залишають на кілька місяців.
Якщо пень великий, процес може розтягнутися на 2 роки. У результаті деревина перетвориться на пил і її можна буде легко прибрати.
Другий спосіб
Ще один варіант – натрієва та калійна селітра. Ці засоби дачники застосовують лише у тих випадках, коли на відстані 1,5 м від пня не ростуть інші культурні рослини. Але цей варіант швидший, ніж із сечовиною.
Принцип аналогічний: просвердлити отвори, насипати, залити водою, накрити поліетиленом. Селітра висушить та зруйнує деревину зсередини.