Катишки можна зрізати спеціальною машинкою, а ще їх можна обривати вручну під час перерв на роботі. Заняття більш ніж захоплююче: можна скачати досить велику кульку. Але одяг з катишками виглядає неохайно, що дуже засмучує. Розберемося, як уникнути появи катишків.
Порада перша
Не заживе слави той, хто вивертатиме речі навиворіт перед пранням. Грудочки з’являються через те, що при обертанні барабана пральної машинки тканини труться одна об одну. У цьому випадку катишки теж з’являться, але зсередини. Найкраще прати такі речі в сіточці для прання.
Порада друга
Періть вручну у воді рекомендованої виробником температури, ретельно розчиняйте порошки та миючі засоби та замочуйте перед пранням речі не менше ніж на 5 хвилин. Під час прання речі не тріть, а полощіть в мильному розчині з наступним полосканням і віджиманням.
Порада третя
Щоб прати складні плями (траву, кров та іншу органіку), використовуйте миючий засіб на ферментній основі. До складу повинні входити целюлаза та амілаза, пектиназа, протеаза. Ковтунці не з’являться, якщо прати білизну з рідкими миючими засобами.
Порада четверта
У машинці вибирайте ражим делікатного прання, при якому барабан обертається повільніше, що запобігає утворенню катишків.
Порада п’ята
У теплу пору випрані речі потрібно сушити на свіжому повітрі, а взимку в будинку, але за нормальної вентиляції. Якщо це робити в сушильній машині, то режим нагрівання повинен бути мінімальним.