Субота, 21 Вересня

Хоча сукуленти відносяться до рослин із невеликим споживанням води, вона їм життєво необхідна. При цьому велика кількість вологи призводить до небажаних для рослини наслідків. Ось чому важливо знати правила поливу кактуса.

Особливості поливу кактуса

Вода для поливу сукулентів має бути м’якою та чистою: не допускається наявність домішок, хлору та солей. В цьому випадку ідеальна дощова вода, хоча її не можна використовувати без додаткової обробки, інакше в ґрунт можна занести цілий букет інфекцій. Якщо для поливу використовувалася жорстка вода, відбувається залужування ґрунту, в результаті уповільнюється зростання рослини, вона слабшає і стає сприйнятливою до різноманітних захворювань. Для зменшення жорсткості воду кип’ятять або додають до неї азотну чи оцтову кислоту (кілька крапель на літр води).

Для поливу кактуса краще не використовувати колодязну воду, оскільки вона вважається занадто жорсткою і може містити шкідливі домішки для рослини.

Поливати кактуси можна тільки в тому випадку, якщо вони здорові і перебувають у стані активного росту, адже поглинати воду може тільки здорове коріння. Важливо знайти золоту середину, яка буде правильним поливом. Складно однозначно сказати, скільки і як часто треба поливати кактус.

Відповідь це питання залежить від багатьох чинників: кількості світла, стану рослини, вологості повітря та його температури. Слід пам’ятати, що в природному середовищі суккулент прокидається і рушає на зріст навесні, активно росте і цвіте влітку, а восени впадає в сплячку і прибуває в цьому стані всю зиму. Все це потрібно враховувати, поливаючи кактус.

До того ж у зимовий час кактуси взагалі не рекомендується поливати, полив краще починати з приходом весни. Про те, що кактус прокинувся, свідчить позеленіла верхівка рослини (це точка росту), а також приріст молодих колючок на верхівці сукулента.

Перші поливи здійснюють у ранковий час: це робиться для того, щоб протягом дня випарувалася більша частина води, і до вечора в ґрунті залишилася мінімальна кількість вологи (завдяки цьому зведеться до мінімуму ймовірність загнивання кореневої системи сукулента).

Основне правило поливу кактусів: краще недолити, ніж перелити

Правила поливу кактусових, яких слід дотримуватися, доглядаючи сукуленти в домашніх умовах

Хоча серед сукулентів є вологолюбні кактуси (це зигокактуси, ріпсаліси та інші) і пустельні рослини (наприклад, мамілярії), все ж таки правила поливу однакові для всіх них:  

  • не можна, щоб вода потрапляла на стебло рослини; 
  • вода не повинна застоюватись у горщику (для цього потрібен хороший дренаж); 
  • влітку кактуси поливають увечері, а навесні та восени — вранці; 
  • не можна поливати рослину доти, поки грунт повністю не висохне; 
  • кактуси можна обприскувати (рекомендована температура води 30-40 градусів).
Exit mobile version