Субота, 23 Листопада

Праючи постільну білизну, більшість людей вибирають неправильний режим. Створюється помилкове відчуття, що білизну можна прати за низької температури на найшвидшому режимі. За підсумками може виявитися так, що на поверхні постільної почнуть накопичуватись мікроби, грибки та інші небезпечні збудники.

Чому важливо правильно прати постільну білизну

Важливо зрозуміти простий факт: у постільній білизні можуть селитися небезпечні мікроби та інші мікроорганізми. Їх можна вбити двома способами:

  • Прання за високої температури.
  • Тривале прасування.

Якщо не дотримуватися базових правил догляду, постільна білизна за підсумком може представляти справжню небезпеку для людського організму.

Як часто прати

Постільна білизна часто переться у міру забруднення. А хіба такий підхід можна назвати оптимальним? Є просте правило: прання необхідне один раз на тиждень. Якщо говорити про літній період, то підвищується потовиділення, тому інтенсивність можна зменшити. Взимку, коли людина спить у піжамі, зміну можна виконувати раз на 2 тижні.

Підготовка

Підготовчий етап можна назвати ключовим, саме тут багато людей припускаються типових помилок. Є кілька основних правил:

  1. Важливо враховувати тип тканини. Від цього залежить температурний режим, час та інші параметри. Тип матеріалу вказується на бирці.
  2. Колір. Правило просте: яскраве з білим прати не можна. У барабан пральної машини необхідно поміщати предмети одного або схожого відтінку.
  3. Якщо серйозні забруднення, білизну можна замочити в мильному розчині перед пранням. Кип’ятити сучасну тканину не варто, адже це може призвести до псування структури.
  4. Підковдри та наволочки необхідно вивертати. Завдяки цьому вдасться вичистити весь бруд.

Яку температуру встановлювати

Вибір температурного режиму має ключове значення. Є базове правило: вища температура – видаляється більше плям, а всі мікроби гинуть.

Однак варто пам’ятати, що через високу температуру тканина швидше втрачатиме свій відтінок, також може пошкодитися структура. Є кілька рекомендацій щодо вибору температурного режиму:

  • 60 градусів – це універсальне значення. Білизна зберігає свою структуру, а шкідливі мікроби гинуть. Такий режим підходить для натуральної та бавовняної тканини;
  • якщо тканина кольорова або делікатна, вище 50 градусів на пральній машині краще не вибирати. Звичайно, при низькій температурі позбутися багатьох забруднень не вийде. У цьому випадку слід додати потужніші пральні порошки.

Як прати дитячу білизну

З дитячою білизною ситуація трохи складніша. Її необхідно обробляти праскою, а прання здійснюється при високій температурі. Не варто боятись пошкодити тканину, адже для дитячого організму кліщі та інші мікроорганізми можуть становити справжню небезпеку.

Режим в залежності від матеріалу:

  • Льон від 60 до 90 градусів. Попередньо можна замочувати.
  • Перкаль та ренфорс – 60-90 градусів.
  • Сатин від 40 до 60 градусів.
  • Кольоровий ситець – 40 градусів. Віджимати у середньому режимі.
  • Шовк – трохи більше 30 градусів. Режим делікатний.

Також перед пранням слід ознайомитись з рекомендаціями від виробників.

Exit mobile version