Неділя, 19 Травня

Найчастіше яєчну шкаралупу після приготування страв просто викидають у відро для сміття. Це велика помилка: шкаралупа може стати в нагоді на дачній ділянці. Наприклад, її можна використовувати як міні-контейнер для розсади. Насипати в шкаралупу трохи землі, покласти насіння, полити. На постійне місце проживання паросток має переїхати разом із «будиночком».

Великі фрагменти шкаралупи можуть стати дренажним шаром у вазонах з кімнатними рослинами, ємностях із розсадою, посадкових ямах.

Борошно, виготовлене з висушеної яєчної шкаралупи, прискорить розвиток розсади. Достатньо посипати її цим стимулятором.

Якщо закласти яєчну шкаралупу в компостер, вона зробить перегній більш рихлим, і тим самим підвищить його якість.

За допомогою даних харчових відходів можна поліпшити структуру ґрунту, особливо глинистого. Сиру шкаралупу потрібно подрібнити та змішати із землею.

Оболонка яєць підійде для розкислення грунту. Для цих цілей яєчне борошно вносять при перекопуванні землі або ж насипають у посадкові лунки.

Яєчна шкаралупа рясніє мікроелементами, тому є гарним органічним добривом. Використовують підживлення як в рідкому, так і сухому вигляді.

Стане в нагоді шкаралупа і для мульчування ґрунту: у злегка потовченому вигляді нею покривають поверхню грядок. Такий захід допоможе позбавитися від бур’янів і захистить землю від пересихання.

Ще один варіант використання – боротьба із шкідниками городніх культур. Проти равликів, слимаків, хрестоцвітих блішок використовується порошок, проти кротів та землерийок – великі уламки, гострі краї яких відлякують непроханих гостей.

Шкаралупа може стати ліками від різних хвороб рослин, наприклад, чорної ніжки. Приготовлений із яєчних шкаралупок порошок потрібно насипати товстим шаром навколо потерпілого зеленого вихованця. Ґрунт перед цим зволожують.

Exit mobile version