Субота, 23 Листопада

Будь-яке стильне та ретельно прибране приміщення не буде здаватися охайним доти, доки не будуть упорядковані вікна. Зазвичай, цю процедуру планують на весну, коли остаточно встановлюється тепла погода. Тут важливо не забути про пару моментів, через які вікна знову швидко брудняться.

Момент перший

Потрібно обов’язково вимити після зими москітну сітку. Робити це зручно у ванні, заразом можна подивитися, скільки бруду збирається на цьому елементі. Жодних спеціальних засобів не потрібно. Потрібно рідке господарське мило і відповідне ганчір’я.

Момент другий

Відразу після миття вікон, особливо якщо суха і вітряна погода, на склі може осісти пил, який при першому ж дощі перетвориться на каламутні патьоки. У такому разі доведеться мити вікна майже щотижня, якщо не вжити особливих заходів і обробити їх захисним розчином.

Обробка скла

Процедуру виконують лише після того, як вікна очищені від бруду та пилу. Можна приготувати кілька нехитрих складів із підручних засобів або придбати в аптеці звичайний гліцерин.

  1. Візьміть на 1 літр води 2-3 ст. л. крейди чи зубного порошку, змішайте їх протріть розчином скло. Після того, як склад висохне, залишиться чистою і сухою серветкою змахнути залишки порошку зі скла.
  2. Виручає щодо цього оцет – 3 ст. л. на склянку води. Розчин наносять на чисте скло і потім витирають насухо. Аналогічний ефект має сік лимона, якого потрібно 3 ст. л. на ту ж кількість води.
  3. Нашатирний спирт. На 2 склянки води береться 2-3 ст. л. засобу та використовується так само, як і попередній склад. Можна додати 1 ст. л. оцту.
  4. Але, мабуть, краще за всі подібні лайфхаки із завданням справляється гліцерин, який утворює тонку плівку на склі, що захищає від пилу. Достатньо розчинити в 40 мл води 60 мл гліцерину, пару крапель нашатирю, нанести на чисту тканину і ретельно протерти скло, витерши насухо.

Також у народі рекомендується використовувати картоплю, цибулю, крохмаль (картопляний або кукурудзяний), а також сіль.

Exit mobile version