Неділя, 29 Вересня

Сучасна м’ясорубка – прилад для подрібнення харчових продуктів (м’яса, риби, овочів, фруктів, горіхів). Промисловість випускає моделі з електричним або механічним приводом. Устаткування використовується в побуті, у промисловості, на підприємствах громадського харчування. Пристрої розрізняються розміром, потужністю, продуктивністю, швидкістю роботи, кількістю ножів.

Головні складові частини приладу:

  • корпус з м’ясоприймачем;
  • шнековий вал;
  • ніж (або декілька ножів);
  • решітка;
  • ручка для обертання (в механічних моделях) або блок електродвигуна;
  • гайка, що притискає;
  • додаткові насадки (у деяких моделей).
Джерело: blenderok.com.ua

Принцип роботи м’ясорубки простий. Продукти поміщають у м’ясоприймач. При обертанні валу за допомогою ручки або електродвигуна відбувається просування їжі вздовж вала до ножа. Елемент, що ріже, подрібнює продукти. Готовий фарш виходить назовні крізь решітку. 

Основний елемент пристрою – ніж, що подрібнює харчові продукти. Від його гостроти, правильного встановлення на вал залежить якість роботи приладу. Якщо ніж незбалансований, прилад невірно зібраний, м’ясорубка перестає виконувати свої функції. При продовженні експлуатації невірно зібраного обладнання воно виходить з ладу (перегрівається електродвигун, тупиться ніж, забивається решітка тощо).  

Ознаки того, що м’ясорубка була зібрана невірно:

  • труднощі з обертанням валу;
  • незвичні звуки при роботі пристрою;
  • неякісне подрібнення продуктів;
  • забивання решітки приладу шматками їжі.

Користувачі повинні постійно слідкувати за станом ножа приладу. Він періодично затуплюється та потребує заточування. Цю процедуру легше виконати в умовах майстерні, за допомогою спеціального обладнання. Якщо ніж затупився, прилад перестає подрібнювати продукти, не ріже, а розчавлює їх, постійно забивається. 

Після закінчення роботи з обладнанням треба відключити його від електромережі (це стосується електричних моделей), розібрати, ретельно промити всі частини, що стикаються з харчовими продуктами. Потім прилад висушують або витирають і збирають.

Як правильно встановити ніж у м’ясорубку?

  1. Перед встановленням переконайтеся, що ніж гострий та чистий. 
  2. Його слід розмістити на шнек так, щоб леза були спрямовані вперед, до решітки. Важливо, щоб ніж щільно прилягав до решітки без зазорів. Це забезпечить ефективне подрібнення і запобігатиме зносу обладнання. 
  3. Після встановлення ножа зберіть інші частини м’ясорубки відповідно до інструкції виробника і перевірте надійність збірки перед початком роботи.

Як підібрати та встановити ніж для різних видів м’ясорубок?

Кожна модель приладу має особливий тип ножа. Ці деталі відрізняються розміром, формою, видом поверхні, що ріже, її товщиною, кількістю лез, формою вирізу для кріплення тощо. 

Щоб дізнатися, який елемент вибрати і як встановити ніж в м’ясорубку, треба ознайомитися з інструкцією до пристрою. В ній детально описується розмір ножів (стандартний номер моделі) та порядок дій зі збирання пристрою. Якщо придбати невірний тип ножа до м’ясорубки, прилад не буде функціонувати та може вийти з ладу.

Джерело: blenderok.com.ua

Вибрати та придбати ножі та насадки на м’ясорубку можна онлайн, в магазині BlenderOK. Якщо ви загубили ніж, консультанти сайту допоможуть підібрати потрібну модель до типу та марки  вашого пристрою. В наявності завжди є комплектуючі до більшості видів побутової техніки.

Монтаж та заміна ножа: як зробити це швидко та без помилок

Щоб визначитись, якою стороною вставляти ніж в м’ясорубку, слід прочитати інструкцію до приладу. Якщо ніж двосторонній, немає різниці, якою стороною його встановити. Якщо елемент односторонній, то гостріша поверхня, що ріже, встановлюється ближче до решітки. При наявності декількох ножів треба суворо дотримуватись послідовності збирання. 

Першими встановлюють ножі, що нарізують м’ясо більшими шматками. 

Якщо користувач помилився при збиранні, прилад або не буде працювати, або буде неякісно подрібнювати продукти. В цьому разі потрібно розібрати його, очистити та встановити всі елементи правильно. 

При збиранні приладу не треба торкатися поверхні ножів, що ріже, щоб уникнути травмування. При використанні електричного обладнання слід всі роботи проводити при вимкненому струмі. Якщо пристрій включено в електромережу, забороняється проводити монтаж і демонтаж його елементів.

Джерело: blenderok.com.ua

З чого почати складання та налаштування м’ясорубки?

Правильне складання м’ясорубки починається з вивчення інструкції з експлуатації. Зібравши прилад 1-2 рази, надалі користувач буде робити це швидко і без помилок. Порядок дій зазвичай такий:

  • вставити вал до корпусу широкою стороною до ручки або двигуна;
  • встановити ручку і зафіксувати її (для механічних моделей);
  • встановити ніж;
  • поставити решітку;
  • зафіксувати конструкцію гайкою, що притискає.

Якщо прилад зібраний правильно, він буде працювати швидко, без сторонніх звуків, буде якісно подрібнювати продукти. При виникненні збоїв у роботі слід перевірити послідовність збирання пристрою та щільність фіксації деталей.

Джерело: blenderok.com.ua

Професійні поради зі складання м’ясорубки

Професіонали радять перед складанням м’ясорубки ретельно розібратися з інструкцією і роздивитись малюнки в ній, щоб зрозуміти послідовність роботи. Найважливіший момент – встановлення ножів на вал. 

Якщо ніж один, достатньо визначити, якою стороною він повернутий до решітки. Якщо ножів декілька, треба дотримуватись послідовності їхнього монтажу. Всі деталі приладу треба щільно притискати одна до одної. При закручуванні гвинта, що притискає, потрібно слідкувати, щоб це було виконано не занадто сильно, але й не слабко. При надто щільному закручуванні буде важко обертати вал. При слабкому – м’ясо не буде подрібнене, прилад заб’ється. 

При роботі з електроприладом треба виконувати стандартні правила безпеки, що описуються в інструкції. Не можна вмикати та використовувати обладнання, що має ознаки несправності. При виникненні збоїв у роботі техніки слід негайно вимкнути її та усунути поломку або доручити це професіоналам.  

Правильне збирання та обслуговування м’ясорубки гарантує її надійну роботу і довгий строк служби.

FAQ

Як правильно покласти ніж у м’ясорубку?

Слід вставити його на шнек з лезами, звернутими в бік решітки, забезпечуючи їх щільне прилягання без зазорів для ефективного подрібнення.

Як вставити шнек у м’ясорубку?

Необхідно взяти шнек за ручку та вставити його кінчик в отвір внутрішньої частини м’ясорубки, після чого обертати його до моменту, коли він зафіксується на місці.

Як правильно ставити решітку в м’ясорубку?

Слід спершу вставити шнек у корпус м’ясорубки, потім розмістити решітку на передньому кінці шнека, впевнившись, що всі отвори в решітці рівномірно відкриті і вона щільно прилягає до корпусу.

Як витягнути шнек із м’ясорубки?

Спочатку зніміть елемент, що фіксує, і решітку, потім акуратно потягніть шнек на себе, тримаючи за передню частину або за ручку, якщо така є.

Exit mobile version