П’ятниця, 22 Листопада

Цвіль на пластикових вікнах – звичайне явище, з яким стикаються власники такого скління. Причини появи цвілі різні, але найчастіше це конденсат, погана вентиляція та забруднення. Боротися проблемою необхідно, оскільки пліснява не тільки псує зовнішній вигляд вікон, а й негативно впливає на здоров’я людини. 

Спори грибка у великій кількості потрапляють у дихальні шляхи, що особливо небезпечно для дітей, людей похилого віку та людей, які страждають на захворювання, особливо хронічні. 

Позбутися проблеми можна за допомогою спеціальних засобів або вдавшись до народних методів.

Спосіб перший: мідний купорос

Мідний купорос – перший помічник садівника у боротьбі зі шкідниками та захворюваннями, у тому числі і грибковими. Мідь знищує і сам грибок, і його спори.

Необхідно розвести мідний купорос у воді, використовуючи металеву тару. Дійте за інструкцією, яка має бути написана на упаковці. Потім нанесіть розчин на запліснявілі ділянки, залиште до висихання. Промийте вікна чистою водою і витріть насухо.

Цей метод дозволяє позбутися плісняви ​​на довгі роки, але має підводне каміння. На деякі види пластику купорос діє негативно, тому перед застосуванням протестуйте засіб на непомітній ділянці.

Спосіб другий: оцет

Оцет – помічник номер один у домашньому господарстві. Це дивовижний засіб для чищення, здатний відмити багато забруднень, а також надовго знищити плісняву. На відміну від купоросу, оцет не загрожує пластику.

Нерозбавлений оцет (9 %) нанесіть на проблемні ділянки на 1 годину. Потім промийте теплою водою і дайте висохнути. Як профілактика обробляйте ділянки, схильні до появи цвілі, оцтом раз на місяць.

Приємний бонус: оцет має відбілюючий ефект, тому підвіконня та рами після його застосування стануть білими, навіть якщо вони пожовтіли.

Спосіб третій: перекис водню

3% розчин перекису водню можна придбати в аптеці і використовувати для позбавлення від плісняви ​​на вікнах та інших поверхнях. Використовується, як попередні засоби. Потрібно змочити ділянку, залишити до висихання і промити водою.

Плюси перекису: він не токсичний, не залишає слідів на пластиці, не доведеться дихати випарами, як у разі використання оцту. Ідеальне рішення у будинку, де є маленькі діти.

Exit mobile version