П’ятниця, 22 Листопада

Диван – це найкраще місце для відпочинку в домі. Продовжити термін служби дивана допоможе регулярний догляд. Хімчистка коштує дорого, тому можна спробувати самостійно усунути більшість забруднень.

Основні види забруднень

Тканинні дивани зустрічаються практично у кожному будинку. Популярність диванів з цього матеріалу в першу чергу викликана великою кількістю кольорів. Також популярність спричинена низькою вартістю матеріалу. Однак діти або домашні вихованці можуть швидко пошкодити оббивку дивану. В результаті цього потрібно регулярне чищення від пилу та бруду.

До найпоширеніших забруднень відносять:

  1. Їжа та напої. Після свят на дивані часто можна виявити плями від їжі чи напоїв. Більшість плям можна позбутися самостійно, але не потрібно відкладати цю процедуру. Для видалення плям краще користуватися мильними розчинами.
  2. Фломастери. Діти часто малюють на дивані, тому на оббивці можуть з’явитися сліди від фломастера. Позбутися цих забруднень проблематично. Усунути пляму можна за допомогою гарячого молока. Проблемне місце потрібно залити теплим молоком та почекати 2 години. Після цього поверхню чистять за допомогою мильного розчину.
  3. Сеча тварин. Домашні вихованці також можуть зіпсувати оббивку. Видалити запах сечі з тканинної оббивки проблематично. Проводити чищення краще одразу після виявлення проблеми. Позбутися плями можна за допомогою оцту або перекису водню. Для чищення білого дивана краще скористатися хлоркою.
  4. Бруд та пил. Це найпоширеніші забруднення. Пил осідає на меблях і якщо його не прибрати вчасно, то колір оббивки стане тьмяним.
  5. Вино. Якщо пролили на диван червоне вино, то тут потрібно відразу промокнути пляму серветкою. Потім можна спробувати видалити пляму за допомогою спирту чи нашатирю. Якщо пляма встигла вбратися в оббивку, потрібно перепробувати кілька засобів для чищення.

Це найпоширеніші забруднення, з якими доводилося боротися кожній домогосподарці.

Сухе чищення дивана

Метод сухого чищення допоможе швидко позбутися забруднень. За допомогою цього способу можна позбутися пилу на оббивці, який не можна зволожувати. Для проведення такого чищення краще скористатися пилососом. У процесі проведення чищення слід дотримуватися наступних правил:

  1. Увімкніть пилосос на мінімальну потужність.
  2. У процесі чищення оббивка не повинна втягуватись насадкою.
  3. Очищення всіх знімних елементів краще проводити окремо.
  4. Проведіть дезінфекцію оббивки за допомогою пароочисника.

Для очищення тканин з ворсом можна скористатися щіткою. Фахівці рекомендують вибирати щітки із м’якою щетиною.

Вологе чищення оббивки дивана

За допомогою вологого способу можна швидко очистити більшість оббивок. Для чищення можна придбати готові хімічні засоби. Їх розводять відповідно до інструкції, а потім втирають у тканину.

На завершальному етапі потрібно видалити засіб для чищення з оббивки. Щоб меблі висохли потрібно добре провітрити кімнату. В іншому випадку на вологій тканині може утворитися пліснява.

Exit mobile version