Стінки духовки з часом починають покриватися жиром та іншими забрудненнями. Очищати стінки після кожного приготування недоцільно. Залишати жирні стіни також неприпустимо, адже після кожного включення жир почне пригоряти та видавати неприємний аромат. Тому варто розібрати 3 способи очищення електричної плити.
Основні правила догляду
Перед тим, як розглядати найкращі способи очищення, важливо для себе визначити базові правила догляду:
- Духову шафу необхідно прибирати регулярно. Якщо жир почне накопичуватися на стінках, згодом його буде складніше позбуватися.
- Щоб якнайшвидше очистити поверхню від різних забруднень, достатньо включити духовку на 50 градусів і почекати 20 хвилин. За цей час жир трохи розм’якне, тому його простіше позбутися.
- Перед очищенням потрібно виймати всі елементи, сюди можна віднести: листи, напрямні, скло Всі елементи духовки краще мити окремо, завдяки чому вийде підтримувати відмінний порядок.
- Абразивні засоби неприпустимі. Вони точно залишать подряпини на поверхні. Бажано застосовувати губку або м’яку ганчірку для очищення.
- Наносити засіб для чищення не можна на нагрівальні елементи і вентилятор. Це типова помилка.
- Губка для очищення має бути м’якою. Звичайно, жорсткою щіткою простіше позбавитися багатьох забруднень, але важливо проявляти раціональність.
- Після очищення дверцята слід залишати у відкритому положенні на кілька хвилин.
А після варто задуматися про запахи, що залишаються. Найпростіший варіант – використання таблеток активованого вугілля, вони добре поглинають запахи. Як заміну можна використовувати харчову соду та інші компоненти.
Як почистити духовку харчовою содою
Харчова сода – це чудовий засіб, який необхідно правильно використовувати. Необхідно змішати харчову соду з водою у співвідношенні 1 до 2. Повинна вийти кашка, яка наноситься на всі забруднені ділянки. Перед очищенням соду варто залишити на поверхні приблизно 20 хвилин. Чищення має виконуватися м’якими ганчірками, адже сода виступає своєрідним абразивом, через що на поверхні можуть залишитися дрібні подряпини.
Оцет та сода
Даний метод є сенс застосовувати, якщо сформувався засохлий наліт і від печі йде неприємний аромат. Внутрішня частина шафи обробляється столовим оцтом, далі потрібно акуратно насипати соду на губку та протерти поверхню. Після цього потрібно залишити суміш на кілька годин. Повноцінно вимивати духову шафу варто із застосуванням теплої води.
Нашатирний спирт
Нашатирний спирт можна назвати одним із найкращих способів, який довів ефективність. Нашатирний спирт необхідно розбавляти з водою, щоб досягти невеликої концентрації. Спирт добре роз’їдає плями та допомагає боротися з неприємними ароматами. Спирт необхідно наносити на забруднені ділянки заздалегідь. Якщо досягти хорошого ефекту з першого разу не вдалося, можна підвищити концентрацію.