Мінімалізм в інтер’єрі користується популярністю вже не перший рік — можливо, річ у тому, що в умовах інформаційного навантаження особливо приємно створити вдома свій власний гармонійний та впорядкований світ. Розбираємось разом із дизайнерами у тонкощах цього стилю.
Що таке мінімалізм?
Мінімалізм – перебіг у дизайні, для якого характерні строгість ліній та форм, лаконічність декоративних елементів та гранична функціональність. Тоді ж вплив на західну культуру почав надавати японський стиль, для якого характерні поняття дзена та вабі-сабі: тиші, гармонії, єднання з природою та відмови від суєти. Ці принципи органічно влилися у філософію мінімалізму.
Мінімалізм в інтер’єрі має свої характерні риси:
- Чіткі лінії та форми. Стиль тримається ідеї відмови від декоративності на користь функціоналу. Тому в інтер’єрі варто використовувати чіткі прості форми, без вигинів та додаткових прикрас. Те саме стосується вибору меблів та техніки.
- Відсутність візуального шуму та безладдя. Якщо мета – мінімалізм, потрібно йти до кінця: з поверхонь варто забрати все зайве. Речі, які використовуються в побуті, потрібно сховати у закриті системи зберігання, у тому числі книги та кухонне начиння.
- Чиста палітра кольорів. Для мінімалістичних інтер’єрів характерним є домінування одного простого кольору. Нерідко дизайнери створюють повністю монохромні проекти, коли всі предмети інтер’єру, стіни, підлоги і стелі оформлені в одному кольорі. Так підкреслюється обсяг приміщення, забирається весь візуальний шум. Можна використовувати і кілька кольорів, але всі вони повинні бути в спокійній і спорідненій гамі, наприклад, білий і кілька (не більше трьох) відтінків сірого.
- Велика кількість світла. Мінімалізм усіма можливими способами прагне розширити простір і на допомогу приходить освітлення. Впустити в будинок природне світло допоможуть великі вікна без штор. Нерідко в такому інтер’єрі використовують жалюзі або ролети. У темну пору доби інтер’єру в стилі мінімалізм більше йде біле світло, що імітує природний. Лампи та люстри повинні бути інтегровані у простір так, щоб не привертати увагу.
- Відкритий простір. Там, де можливо, краще забрати стіни, розширивши простір по максимуму. При проектуванні інтер’єру в такому стилі кухні часто поєднують зі столовими та вітальнями, а меблі вибирають невисокі – щоб вони візуально не “розрізали” приміщення. Добре підійдуть низькі комоди та стелажі, дивани з невисокими спинками. Так інтер’єр буде сповнений повітрям.
- Мінімум речей та предметів меблів. Меблі та інші предмети інтер’єру краще вибирати функціональні. Наприклад, модульні дивани, які можна скласти в будь-яку конфігурацію, замінюють цілий гарнітур із кріслами.
- Натуральні матеріали. Філософія мінімалізму заснована на перевагу якості кількості. Це означає відмову від великої кількості речей на користь абсолютного їх мінімуму, але дуже високої якості. В інтер’єрі працює той самий принцип. Нехай буде проста підлога, але з натурального монохромного фактурного матеріалу. А меблі виконані з дерева та якісних тканин.