Понеділок, 6 Травня

Якщо під рукою немає звичної більшості побутової хімії для прочищення каналізації, то на виручку може прийти старий добрий вантуз. Величезна присоска з палицею стояла під ванною в кожній квартирі, і щоб опанувати цей інструмент, вищої освіти не потрібно. Але вантузи, як і сама епоха, пішли в минуле, і тепер більшості доводиться розраховувати або на міць побутової хімії, або на особисту кмітливість та гостроту розуму.

Народні засоби

Якщо під рукою немає ні порошку, ні рідкого засобу для прочищення засмічення, можна обійтися без послуг сантехніка і навіть не розбирати сифон під раковиною, хоча це найефективніший спосіб.

1. Окріп

Візьміть посудину з 2-3 літрами окропу і повільно влийте в забиту мийку. Повинно спрацювати хвилин через 15-20 на кухні, де причиною засмічення в основному є шар застиглого жиру та залишків їжі. Але з трубами ПВХ краще не ризикувати (краще брати гарячу воду температурою приблизно 70 градусів).

У ванній, де труби частіше забивають волосся, окріп не вирішить проблему.

2. Сода та оцет

Для кухні та санвузла можна спробувати приготувати наступний склад. 200 гр харчової соди засипають у зливний отвір. Слідом туди ж відправляють 1 склянку столового оцту. Хвилин через 20 має бути результат. Не забудьте промити труби сильним тиском гарячої води протягом 5 хвилин.

3. Велика сіль

Її можна використовувати для видалення засорів у будинках, де ще встановлені чавунні труби. У зливний отвір засипають 300 г солі і додають 2 літри окропу. Після – 100 мл 70%-го оцту. Через 30 хвилин, якщо не було належного ефекту, процедуру можна повторити.

4. Лимонна кислота

Також допомагає впоратися з жировим нальотом. Для цього 2 пакетики лимонки розчиняють у 1 літрі гарячої води. Заливаємо в зливний отвір і за 20 хвилин промиваємо натиском гарячої води.

5. Пігулки від головного болю

Говорять, що можна вирішити проблему розчинними таблетками від головного болю (алка-зельцер та його аналоги). Дві таблетки подрібнюємо на порошок, засипаємо в зливний отвір, додаємо склянку оцту. Настане бурхлива реакція, в ході якої на поверхні раковини може виявитися вміст забитого сифона. Забравши залишки сміття, залишиться промити злив гарячою водою.

Exit mobile version