Батареї опалення мають складну конфігурацію, тому їх дуже складно чистити. Місяць за місяцем вони накопичують пил і є притулком для павуків. Але в житті кожної господині настає момент, коли доводиться приступати до чищення батареї. Щоб зробити це було простіше, а кінцевий результат порадував, варто вдатися до методів, описаних нижче.
Метод перший: гаряча вода
Цей метод складний у виконанні, проте дозволяє відчистити сильні забруднення. Наприклад, прибрати бруд після ремонту чи жирну плівку на кухні.
Спочатку треба захистити стіну за батареєю та біля неї, закріпивши на ній плівку. На підлогу поставити ємність, в яку стікатиме вода.
Батарею треба поливати гарячою водою, щоб забруднення швидше відмокли. Це допоможе розтопити жир, який потрапив на поверхню під час приготування страв.
Потім промити батарею розчином господарського мила або порошку, знову полити гарячою водою, змиваючи залишки бруду. Якщо за один раз не вдалося, повторіть процедуру.
На замітку. Щоб дістатися до важкодоступних місць, слід використовувати йоржик для миття пляшок. Це набагато ефективніше, ніж губка і навіть щітка, так як йоржиком можна дістатися практично в будь-яку складочку, а довгий ворс дістає в дальні точки вигинів.
Метод другий: сода
Харчова сода – унікальний продукт, здатний усунути більшість забруднень, від чайного нальоту на чашці до жирної плями.
Розведіть соду водою до кашки, нанесіть на поверхню, залиште на пару хвилин і потріть проблемні місця губкою або щіткою.
Соду можна поєднувати з мильною водою. Чавунні радіатори добре відмиваються всередині, якщо змочити в соді йоржик для пляшок і потерти внутрішню частину ребер.
Метод третій: зубна паста
Зубна паста відмінно полірує поверхні та відтирає забруднення, включаючи жирний наліт, який утворюється на кухонних батареях. Просто нанесіть зубну пасту, що відбілює, на губку або щітку і потріть забруднені місця.
Метод четвертий: миючий засіб
Для чищення батареї можна використовувати будь-який миючий засіб, розчинений у воді. Наприклад, на кухні добре справляється із забрудненнями засіб для посуду, оскільки він розчиняє жир. Щоб посилити дію, до розчину можна додати пару крапель нашатирного спирту або харчову соду. Суміш готується довільно, необхідності дотримуватися суворих пропорцій немає.
Відмити батарею буде простіше, якщо регулярно видаляти пил, використовуючи одну хитрість. Потрібно завісити стіну вологою ганчіркою і подути на батарею феном, увімкнувши його на максимум. Пил осяде на мокрій ганчірці.