Субота, 23 Листопада

Мультиварка заощаджує багато часу та сил, які зазвичай витрачаються на приготування їжі. Але згодом чистий блискучий прилад втрачає свій колишній блиск. На ньому утворюються забруднення різного характеру – сліди від крапель води, соку овочів, шматочки їжі, що прилипли, залишки жиру. 

На відміну від звичайного посуду, мультиварку не можна помити під краном або помістити в посудомийну машину. Але для того, щоб прилад знову заблищав як новенький, можна вдатися до народних засобів, які допоможуть позбавитися будь-яких забруднень.

Особливості чищення

  • Чашу мультиварки можна витягти та помити окремо.
  • Якщо кришка не знімається, корпус приладу можна обернути плівкою та обережно помити кришку над раковиною.
  • Корпус протирають вологою губкою, змоченою у миючому засобі.

Але залишається питання, який миючий засіб використати. Адже покупні засоби найчастіше погано справляються із забрудненнями. Тут на допомогу прийдуть народні методи.

Засіб перший: оцет

Змішайте оцет із водою у співвідношенні 1:1. Змочіть у цьому розчині губку та протріть забруднені ділянки так, щоб вони добре змочилися. Залишіть на 10-15 хвилин. Потім протріть губкою, змоченою у тому ж розчині.

Оцет чудово справляється з різними забрудненнями, включаючи жирні плями. Якщо з першого разу не вдалося відтерти застарілі плями бруду, повторіть процедуру. Кришку і корпус пристрою також можна помити оцтовою водою.

Важливо! Враховуйте особливості антипригарного покриття чаші, тому що кожен матеріал має свої особливості щодо чищення. 

Наприклад, керамічні чаші відрізняються крихкістю, тому їх потрібно мити лише м’якою ганчірочкою. Тефлон більш стійкий до механічного впливу, але при його митті теж слід уникати абразивних та агресивних засобів для чищення.

Засіб другий: сода

Сода чудово очищає будь-які харчові забруднення, а також має м’який абразивний ефект. Її потрібно змочити водою до отримання густої кашки та потерти отриманою пастою забруднену поверхню.

Посилити ефект допоможе її комбінація з оцтом. Можна зробити кашку, змішавши соду і оцет приблизно в рівних кількостях, нанести шиплячу суміш на губку і протерти поверхню, яку треба очистити.

Засіб третій: господарське мило

Щоб очистити несильні забруднення, можна використовувати господарське мило. Просто намильте їм губку і протріть всі поверхні. Мило не так рясно піниться, як засіб для миття посуду і набагато легше змивається. Особливо важливо це для очищення корпусу, який не можна ополоснути під великою кількістю води.

Exit mobile version