Понеділок, 23 Вересня

Навіть у людей, які не вирощують кімнатні квіти, знайдеться хоча б 2–3 рослини на підвіконні. І через деякий час під ними утворюються непривабливі плями, утворені пролитою водою, землею, що розсипалася, тертям горщика об поверхню вікна. Щоб очистити підвіконня, слід використовувати методи, перевірені практикою.

Що слід знати перед тим, як приступати до збирання

Перш ніж почати боротися за чистоту, потрібно дізнатися, як правильно чистити підвіконня. Дотримання кількох простих порад і правил зробить процес ефективнішим.

  1. Перш ніж мити поверхню засобами для чищення і водою, видаліть з підвіконня сухий бруд. Потім протріть його вологою ганчіркою або губкою, щоб усунути пил.
  2. Якщо підвіконня блискуче і гладке (пластикове, нещодавно пофарбоване дерев’яне), для прибирання варто використовувати м’яку тканину (фліс, фланель) або придбати серветку з мікрофібри. 
  3. Жорсткі губки та щітки підходять для шорстких і ребристих поверхонь. Але з жорсткістю не варто старатися, щоб щітка чи жорстка губка не залишали на пластиковій поверхні подряпин, а з пофарбованої не здерлась фарба.
  4. Не рекомендується використовувати для шорсткої поверхні м’які ганчірки, поролон, ватяні диски. Вони стягують бруд у важкодоступні місця, що за кілька таких чисток призведе до погіршення ситуації. Подальше очищення буде проблематичним.

Чим відмити сліди від квіткових горщиків

Універсальний засіб для миття будь-якого підвіконня – господарське мило. Воно безпечне для людини і домашніх тварин, має хороші властивості, що чистять, не містить компонентів, які негативно впливають на матеріал вікна. 

Можна протерти проблемне місце намиленою ганчірочкою або щіткою або використовувати рідке господарське мило, розподіливши його поверхнею. Рекомендується змочити мильним розчином місця забруднень та залишити на 20-30 хвилин. Якщо забруднення сильне, можна додатково взяти харчову соду і акуратно потерти місце забруднення. 

Плями, що залишилися від води, якою поливали квіти, легко виводяться кислотою (вона розчиняє вапняний наліт). Найпростіше взяти столовий оцет. Можна використати розчин лимонної кислоти. Змочити та залишити на 7–10 хвилин. Після цього промити чистою водою.

Купуючи побутові засоби для чищення, обов’язково звертайте увагу на написи на етикетках. Особливо якщо підвіконня з ПВХ. Засоби для чищення повинні підходити для пластикових поверхонь. Наприклад, хлор у складі призводить до пожовтіння білого пластику. Використовувати синтетичні засоби слід уважно стежити за інструкцією.

Exit mobile version