Субота, 11 Січня

У харчових продуктів бакалійної групи та шуби з натурального хутра один спільний ворог – міль. Якщо запас круп ще можна поповнити – це не так вже й дорого, то прощатися з улюбленою шубою доведеться дуже довго і важко. Спробуємо розібратися, як позбутися крилатого шкідника, який оселився в шафі або кухні.

Важлива деталь: якщо міль з’явилася на кухні, це привід навести лад ще й у гардеробі. Особливо якщо там є речі з натуральних матеріалів. Діяти потрібно рішуче і без зволікань, інакше знищити шкідника буде складно – потомство боляче чисельне і ненажерливе.

Як діяти

  1. Перше, чого боїться міль – це низька температура. Тому крупи і шубу можна на якийсь час сховати в морозилку. Міль та її личинки вимруть вже за мінус п’ять градусів.
  2. Ще міль не переносить пряме сонячне проміння. Ні доросла особина, ні її личинки. Тому в минулі часи шуби та інші зимові речі з натуральних матеріалів часто вивішували погрітися на сонці.
  3. Після термічної обробки залишиться витрусити вироби, а в кухонних ящиках навести порядок – викинути залишки розсипаної крупи, макаронів, крихт і т.д.
  4. Обов’язково перевірте інші запаси на кухні – сухофрукти, манку, борошно і т. д. Шкідник може жити і там.
  5. Тепер можна наводити порядок у гардеробі. Також потрібно струсити всі вовняні та бавовняні вироби, протерти полиці, а особливо цінні речі сховати після обробки у спеціальний чохол.

В якості міри профілактики, що можна використовувати і на кухні і в шафі, можна взяти гілочки сушеної лаванди. Її запах зовсім не зіпсує ні одягу, ні харчових припасів. Пригнічуючи міль діє лавровий лист і тютюн.

Також не забувайте надалі частіше провітрювати приміщення, адже шкідник частіше з’являється в теплій та затхлій атмосфері, ніж у прохолоді та свіжості.

Exit mobile version