П’ятниця, 22 Листопада

Влітку чи під час занять спортом неможливо уникнути потовиділення. Організм регулює свій тепловий баланс з допомогою виділення поту, цим фактично запускаючи власний кондиціонер. Кровообіг стимулюється, пори шкіри відкриваються. Так що потовиділення має деякі потрібні властивості. Однак із мінусів можна відзначити типовий неприємний запах.

Проблему вирішує прання, але може статися так, що запах все ще залишається в текстильній тканині навіть після прання.

Які предмети одягу добре вбирають піт

Після інтенсивних тренувань у тренажерному залі ви випрали спортивний одяг при температурі 30 або 40 градусів, але після висихання виявляєте, що запах поту все ще можна вловити? 

Це пов’язано з тим, що синтетичні волокна (наприклад поліестер) сприяють посиленню потовиділення, а запахи можуть надовго затримуватися в тканині. 

У свою чергу, бавовна поглинає більше ароматів, ніж синтетичні волокна, а в текстильних виробах із синтетичних волокон багато мікрококів, які частково відповідальні за різкий запах поту.

Однак не кожен матеріал підходить для прання за високої температури. Крім того, не дуже економічно постійно вмикати пральну машину при температурі вище 60 градусів і вище. 

Щоб допомогти вам позбутися неприємного запаху, що походить від вашого одягу, ось три домашні засоби, які допоможуть знову надіти улюблену сорочку і не морщити ніс.

Оцет

Цей універсальний засіб обов’язково знайдеться у вашій кухонній шафі. Оцет можна використовувати на кольорових предметах одягу, де все ще залишається запах.

Змішайте оцет з водою у співвідношенні 1:1, потім залиште зіпсовану футболку або светр у розчині на кілька годин. Після обробки виперіть одяг ще раз.

Лимонна кислота

Лимонна кислота також є відповідним засобом для видалення запаху з текстильних волокон, якщо цикл прання був недостатнім. Однак у випадку із цим засобом слід пам’ятати, що він відбілює тканини. Тому ми рекомендуємо використовувати лимонну кислоту лише на білому одязі. 

Якщо на вашій улюбленій сорочці вже з’явилася жовта облямівка від використаного дезодоранту, лимонна кислота усуне її.

Налийте у цебро 1 л теплої води та додайте 4 ложки порошку лимонної кислоти. Покладіть одяг і дайте їй добре вбратися. Після процедури одяг можна знову випрати.

Харчова сода

Сода – це також чудовий помічник у домашньому господарстві. Перевага харчової соди перед лимонною кислотою полягає в тому, що вона не має відбілюючу дію, що робить її придатною для всіх тканин. 

Недорогий домашній засіб є ефективним нейтралізатором запаху та швидко усуне запах поту.

Для досягнення результату без запаху 1 столову ложку соди з гіркою розчиняють у 5 л води. Білизну замочують у суміші на годину, а потім перуть у пральній машині.

Якщо у вас є сумніви щодо того, чи підходять домашні засоби для вашого текстилю, слід заздалегідь перевірити сумісність матеріалів.

Exit mobile version