Кухонні рушники є одними з найнеобхідніших предметів домашнього вжитку. Вони завжди знаходяться під рукою, коли потрібно витерти стільницю, змахнути зі столу крихти, протерти посуд. Тому на них швидко з’являються плями від харчових продуктів, багато з яких неможливо вивести звичайним пранням. У цьому випадку стануть у нагоді перевірені домашні методи, за допомогою яких можна знищити плями та неприємний запах на 100%.
Спосіб перший: нормальне кип’ятіння
Найстаріший і простий варіант, який допомагає позбавлятися навіть застарілого бруду і повертає пристойний вигляд «убитим» рушникам.
Потрібно лише помістити їх у мильний розчин, поставити на плиту в каструлі, довести до кипіння і кип’ятити щонайменше годину. Час залежить від рівня забруднення. В особливо запущених випадках необхідно замінити мильний розчин на новий і прокип’ятити знову.
Раніше тканини кип’ятили у господарському милі, але можна використовувати і порошок.
Спосіб другий: спеціальна суміш для кип’ятіння
Змішайте в каструлі 100 г прального порошку, 2 столові ложки кухонної солі та 1 столову ложку соди. Все це залийте 3 л окропу і ретельно перемішайте до розчинення інгредієнтів. Зануріть рушники в розчин.
Поставте каструлю на плиту і після закипання потримайте на повільному вогні п’ять хвилин. Залишіть рушники в розчині, щоб вони остигли. Потім покладіть їх у пральну машину та увімкніть звичайну програму прання.
Спосіб третій: олія
Пральний порошок змішайте з олією в рівних пропорціях і залийте окропом. В отриманому складі замочіть рушники, поклавши зверху невеликий вантаж, щоб вони не спливали. Залишіть на ніч, а потім випрати.
Олія має здатність розчиняти забруднення, що дозволяє легко їх відпрати.
Спосіб четвертий: аміак
У каструлю з мильним розчином додайте 15 крапель нашатирного спирту та кип’ятіть рушники у цій воді 3 години. На замітку: замість спирту можна використовувати перекис водню.
Спосіб п’ятий: силікатний клей
Силікатний клей для відбілювання та видалення плям активно використовували господині раніше. Зараз часи дефіциту минули, але старі методи досі діють не гірше за дорогі покупні засоби, а часто набагато краще.
Для відбілювання необхідно приготувати мильний розчин та покласти в нього ложку клею. Прокип’ятити рушники 1:00.
Бонус: видалити неприємний запах допоможе оцет із водою у співвідношенні 1:1. Замочіть у розчині рушники, які неприємно пахнуть.
Оцет усуває неприємні запахи та розчиняє багато видів забруднень.
Наведені тут методи допоможуть прибрати забруднення та нейтралізувати неприємний запах. Але головне правило чистих кухонних рушників – це регулярне прання.