П’ятниця, 22 Листопада

Маракуя, улюблений багатьма екзотичний фрукт, «мешкає» в гірських регіонах і погано переносить спеку. Це означає, що виростити культуру самостійно можна навіть у тих областях, для яких характерний прохолодний клімат.

Де взяти насіння? Все просто – вам доведеться відправитися у великий супермаркет, де ви напевно знайдете плоди маракуї.

Зверніть увагу: щоб отримати плоди, вам, можливо, знадобиться дві різні квітучі одночасно рослини для перехресного запилення, оскільки в природі рослини є перехреснозапилюваними.

Якщо ж вам дістався комерційний сорт, то справи підуть ще легше, оскільки вони вже стали самозапильними.

Ще один важливий момент: квітка маракуї живе лише один день, тому при передчасному запиленні квіти опадають, не даючи зав’язі. Запилення має відбуватися після полудня і до трьох годин дня – в цей час маточка квітки стає активною. 

Якщо запилення проведено правильно, маракуя приносить багато плодів (до 80% бутонів утворюють зав’язі). 

Їстівна маракуя плодоносить навіть при вирощуванні в горщику без додаткового підсвічування фітолампами. Декоративна пасифлора, як, власне, і її гібриди, цвітуть красивими квітами, але не дають плодів.

Насамкінець зазначимо, що після збору плоди маракуї варто залишити, щоб вони трохи полежали і м’якоть усередині повністю дозріла – тільки тоді вони можуть похвалитися неймовірно ніжним солодким смаком та ароматом.

Exit mobile version