Неділя, 22 Вересня

Плями йоду на одязі можуть завдати неприємностей будь-якій господині. Як правило, ця проблема виникає через йодну дезінфекцію при отриманні травми або необережного поводження з флаконом. У будь-якому випадку не поспішайте викидати зіпсовану річ. Є кілька доступних способів, які допоможуть вивести пляму з одягу.

Спосіб перший: нашатир

Капніть на пляму нашатир і залиште на якийсь час, щоб він подіяв. Потім промийте водою і повторіть процедуру, якщо є потреба. Ретельно виперіть.

Спосіб другий: крохмаль

Змочіть йодну пляму водою. Посипте забруднену ділянку картопляним крохмалем і утріть у тканину за допомогою щітки. Залишіть на 30 хвилин. Потім ретельно промийте водою з миючим засобом і дайте висохнути.

Справа в тому, що крохмаль, вступаючи у взаємодію з йодом, утворює синій барвник. Якщо точніше, утворюється клатрат – коли частинки однієї речовини поглинають частинки іншої речовини. 

У разі молекули йоду поглинаються молекулами крохмалю, що призводить до зміни кольору. Якщо після хімічної реакції відразу випрати тканину, вона не зможе забарвитися в синій колір, а рудий уже зникне.

Спосіб третій: спирт

Йод також видаляється звичайним спиртом. Налийте його на шматочок тампона і протріть пляму. Залиште на деякий час, а потім виперіть одяг у пральній машині.

Спосіб четвертий: сода та оцет

Звичайна харчова сода та оцет справляються з йодними плямами. Посипте забруднену ділянку одягу харчовою содою і збризкайте кількома краплями столового оцту. Залишіть щонайменше на 30 хвилин. Прополощіть тканину. Повторюйте процес у міру потреби. Коли пляма зникне, виперіть річ як завжди.

Спосіб п’ятий: сухе молоко

Розчин, виготовлений із сухого молока та теплої води, повинен допомогти зі свіжими плямами йоду. Замочіть одяг на кілька хвилин, а потім виперіть.

Спосіб шостий: ацетон

Ацетон теж здатний нейтралізувати йодне забарвлення тканини. Його потрібно нанести на пляму і залишити на 20 хвилин, потім прополоскати чистою водою. При потребі повторити. Наприкінці слід випрати річ у пральній машині.

Усі методи можуть впливати на фарбу, тому кольорові та чорні речі слід чистити обережно. Найкраще почати з крохмалю, тому що він не агресивний і не має відбілюючих властивостей, як, наприклад, сода або оцет. Делікатні тканини можуть постраждати від впливу домашніх засобів.

Найкраще протестувати обраний метод на шматочку тканини, який, як правило, виробник кладе до речей як тестовий клаптик. Якщо такого клаптя немає, спробуйте засіб на непомітній ділянці.

Exit mobile version