Оскільки миші та щури з приходом холодів завжди намагаються перебратися в теплі місця, зараз саме час подумати про те, як захистити свої заміські володіння від гризунів. Ми не згадуватимемо про такі побиті способи, як отрута, мишоловки та коти.
Натомість познайомимо вас з не менш ефективними, але не такими поширеними способами боротьби зі шкідниками.
1. Зола
Знаєте, чому миші ніколи не селяться на згарищі? Відповідь проста – попіл шкодить їхнім лапкам. Тому ви сміливо можете розсипати попіл у дачних льохах та господарських будівлях, а також на прибудинкових доріжках.
На 10 “квадратів” вам знадобиться не більше одного відра.
2. Багно
Якщо мишки особливо не ховаються і ви в курсі, де розташовані їхні нірки, спробуйте розкласти біля входів гілки багна. Зійде також полин, бузина, чорна смородина або хвойні рослини.
Гризуни просто не переносять такі «аромати» і будуть змушені переїхати.
3. Гас
Ще один спосіб, за допомогою якого можна показати, що мишам тут не раді. Вам знадобиться тирса, яку необхідно просочити гасом і розсипати по периметру ділянки.
4. Гіркий перець
Цей «екстравагантний спосіб» допоможе вам видворити мишей та щурів із підвалу чи льоху. Для цього потрібно загорнути в папір стручок гіркого перцю, помістити його в металеву чашу, а потім підпалити та обкурити територію. Якщо хочете досягти видимого результату, робити так доведеться кілька разів на день.