Субота, 23 Листопада

Навіть у ідеальної господині на кухні рано чи пізно починають літати метелики молі. Її личинки живуть у зерні, сухофруктах та інших продуктах харчування, що приносить чимало проблем. У цій статті наводяться поради, які допоможуть виявити непроханих гостей та позбутися їх.

Знайомство

Харчовою міллю в народі називають групу метеликів – сірих, коричневих або жовтувато-сірих, личинки яких харчуються продуктами. Дорослі особини живуть 2-3 тижні, встигаючи за цей час відкласти від 150 до 350 яєць. Деякі полюбляють хлібопекарські та кондитерські вироби, а також комбікорми, борошно, висівки, макарони. Інші “спеціалізуються” на сухофруктах. Треті вважають за краще жити в зернах, тому вражають крупи.

Пошук

Найкращий спосіб боротьби, що використовується господарками багато років, — знайти та знешкодити.

Яйця молі виглядають як дрібні білі липкі крупинки, схожі на манну крупу. Помітити їх складно, але можливо. Ще одна ознака появи молі – павутиння у продуктах.

Щоб контролювати ситуацію, треба регулярно оглядати продукти харчування, включаючи корми свійських тварин. Не забувайте перевіряти упаковані продукти. Міль легко проїдає картон, фольгу та поліетилен. Зверніть увагу на обідки кришок банок. Там може бути павутиння метелика.

Боротьба

Заражені продукти слід викинути без жалю. Ті, що залишилися, слід проморозити. Можна відправити їх у морозилку або на неутеплений балкон взимку не менше ніж на 7 днів. Якщо є така можливість, то краще зберігати продукти при мінусовій температурі.

Якщо проморозити неможливо, треба прожарити. Висипте продукт на лист і прогрійте його в духовці при 60° 40-60 хвилин.

Всі банки та стінки шафок необхідно вичистити від залишків продуктів і добре вимити, тому що личинки можуть бути скрізь. Мити найкраще водою з додаванням оцту. Також господині часто використовують господарське мило. Чищення шаф потрібно проводити регулярно.

Щоб міль не завелася знову, слід регулярно проморожувати усі продукти, які вона любить. Не закуповувати крупи і сухофрукти про запас, зберігати їх герметично закритими. Комахи не люблять різких запахів, тому господині часто розкладають у шафках цитрусові кірки, капають ефірні олії лимона або апельсина. Кладають прянощі (наприклад, лавровий лист або майоран) у банки з продуктами. Не виносить міль запаху лаванди та часнику. Однак цей метод має побічний ефект як запах, який вбирають самі продукти.

Exit mobile version