П’ятниця, 22 Листопада

Припаси у льоху потрібно постаратися захистити від гнилі та інших неприємностей, у тому числі від пронизливих гризунів. У пошуках наживи з приходом холодів це часті гості у дачних будинках, господарських будівлях та льохах. Боротися зі шкідниками отрутохімікатами в такому разі не вдала ідея. Розберемося, чи можна захистити запаси у льоху від мишей, не завдавши шкоди здоров’ю.

Що не люблять миші

Враховуючи, що взимку дачники відвідують свої угіддя час від часу, засіб, який відлякує гризунів, повинен працювати довго. Але ще треба зробити так, щоб у льоху миші не з’являлися взагалі. Тому використання клейових пасток і класичних мишоловок потрібно виключити заздалегідь. Отрути там, де зберігаються харчові продукти, краще взагалі не використовувати.

Тому доведеться згадати, що миші не люблять різкі звуки та різкі запахи. Хороший варіант встановити ультразвуковий відлякувач проти гризунів. Метод перевірений, ефективний, але не найдешевший. Тому залишаються запахи.

Які запахи не люблять миші

Не лякайтеся, не доведеться залишати в погребі ганчір’я, рясно просочене гасом та іншими паливно-мастильними матеріалами. Миші на дух не переносять запах перцевої м’яти, пижми і багна (від якого навіть у багатьох людей паморочиться або починає боліти голова). Крім того, виручити може кориця, кінза і гострий перець.

Якщо раптом у льоху виявлені нори, то в них потрібно залишити ганчір’я, рясно оброблене дьогтем, а потім по можливості закласти нору.

І останнє. Кажуть, що в минулі часи запаси від мишей уберігали, перекладаючи їх хвойним лапником. Як відомо, ялинові та соснові гілки допомагають захистити взимку від гризунів стовбури молодих дерев.

Exit mobile version