Заточування ножів викликає чимало питань, якщо під рукою немає спеціальної точилки. Фахівці виділили 5 способів, які допоможуть заточити ніж без точилки в домашніх умовах.
Заточення болгаркою
Це один із найкращих способів, але він вимагає уважності та чіткого дотримання техніки безпеки. Якщо людина погано управляється з болгаркою або має невеликий досвід, даний метод використовувати категорично не варто. Будь-яка помилка може призвести до серйозних травм.
Суть методу:
- Ніж закріплюється у лещатах.
- Вмикається болгарка. Важливо стежити, щоб коло оберталося на ріжучу кромку, інакше може відірватися шкірка.
- Ніж заточується поступово. Важливо звести на мінімум контакт кола та леза ножа.
При такому заточенні слід розуміти, що можна зіпсувати край ножа. Метод є сенс використовувати для ножів, які використовуються у господарстві, а не кулінарії.
Пилка для нігтів
Пилка для нігтів може стати ефективним рішенням. На пилці є спеціальне абразивне покриття, завдяки якому можна відновити край будь-якого типу.
Метод відмінний, але важливо пам’ятати про час та зусилля, які доведеться витратити. Заточування має виконуватися обережно, рухи поступальні.
Якщо застосовувати силу, можна швидко стерти абразивне покриття, через що подальше заточування стане неможливим.
Наждачний папір
Наждачний папір може стати чудовим рішенням. Щоб виконати якісне заточування, слід підготувати наждачний папір різної зернистості. Починати слід з крупнозернистого паперу, щоб одразу заточити ніж.
Для досягнення гостроти ножа в кінці заточування має використовуватися дрібнозернистий папір. Перед шліфуванням рекомендується змастити ніж спеціальною пастою для полірування монет, у цьому випадку заточування стане більш якісним та швидким.
Скло
Ріжучу кромку можна заточити склом, але тут варто виявляти обережність. Заточування має виконуватися об край скла.
Оптимальним рішенням може стати опущене автомобільне скло.
Ножем слід обережно проводити по краю скла, застосовуючи мінімум зусиль. Цей спосіб ефективний, але ризикований, тому що можна розколоти скло машини на кілька частин. Краще для заточування використовувати дно гранчастої склянки або кружки.
Цегла
Цеглою можна сміливо заточувати ножі, які не шкода. Простий приклад: у господарстві багато людей мають ножі, які використовуються для «брудної» роботи.
Якщо немає страху втратити ножа, такий метод можна застосовувати для заточування. Суть: цегла використовується як камінь для заточування.
Такий метод не варто використовувати, якщо лезо ножа надто тонке.