П’ятниця, 22 Листопада

Банан приносить користь як людському організму, так і рослинам. Його шкірка багата на поживні речовини, які прискорюють ріст і бутонізацію, підвищують фітоімунітет, збагачують ґрунт поживними елементами, покращують приживаність після пересадки. 

Досвідчені дачники використовують шкірку банана для підживлення городніх рослин. Але це чудовий варіант, щоб підтримати і кімнатні квіти, адже вони ростуть в обмеженому просторі і часто відчувають дефіцит харчування. Можна приготувати 3 варіанти добрива, яке стане в нагоді для різних ситуацій.

Варіант перший: настій

500 г шкірки подрібніть у блендері, потім складіть у ємність і залийте холодною водою. Залишіть на 2 дні. Потім процідіть через сито. Якщо немає блендера, можна просто дрібно покришити свіжу шкірку, залити гарячою водою (60-70 градусів) і настояти дві доби. Процідити та використовувати настій для поливу.

Цей спосіб хороший тим, що отриманим настоєм можна підгодовувати квіти, що давно ростуть без пересадки, просто поливаючи їх, як водою. 

Варіант другий: подрібнені шматочки

Цей варіант чудово підходить для підживлення рослин під час посадки.

Бананову шкірку треба нарізати ножицями або ножем на дрібні шматочки і закласти в ґрунт при пересадці рослини. Шкірка перегниватиме, забезпечуючи рослину поживними речовинами. Щоб виключити ризик поганих гнильних процесів, варто внести додатково корисні ґрунтові мікроорганізми. 

Їх можна купити в будь-якому садівничому магазині або попросити у знайомого дачника, якщо ви самі не займаєтесь городом. Можна використовувати будь-які ЕМ-препарати або препарати на основі триходерми та сінної палички.

Важливо: не залишайте шматочки шкірки на поверхні ґрунту, інакше вони можуть запліснівніти.

Варіант третій: порошок

Цей спосіб ідеальний для підживлення квітучих рослин. А також виключає ризик «нехорошого» гниття, як у разі використання свіжої шкірки.

Порошком можна підгодовувати рослини без пересадки, просто загорнувши порошок у верхній шар ґрунту та поливши зверху водою. Якщо боїтеся появи плісняви, слід присипати добрива зверху тонким шаром землі.

Ще один спосіб використання – приготування настою. Сухі шкірки або порошок із них залити окропом, настояти добу, процідити та поливати рослини.

Сушити шкірки можна на батареї, в духовці або електросушарці, нарізавши їх невеликими шматочками. Однак, пам’ятайте, що при дії високих температур деякі корисні речовини руйнуються, що знижує цінність добрива.

Сухі шматочки треба подрібнити в кавомолці або потовкти у ступці до отримання порошку. Зберігати в ємності, що герметично закривається, в сухому місці.

Exit mobile version