П’ятниця, 22 Листопада

Осінь вважається комфортним часом для посадки плодових чагарників та дерев. Але висаджувати можна не все, що хочеться, а ті культури, які швидко вкорінюються і легко переносять зиму. Також слід звернути увагу на особливості сорту та згадати правила агротехніки.

Осіння посадка

Осіння посадка безпечніша за весняну, тому що виключено ризик поворотних заморозків, які навесні передбачити не так легко.

Теплої осені у рослин більше шансів укоренитися, ніж навесні. А навесні вони підуть на зріст і плодоноситимуть на рік раніше.

Що посадити

  1. Груша. Висаджують із вересня до першої половини жовтня. Потрібно вибирати зимостійкі сорти, підібрати затишне місце у південній чи західній частині ділянки.
  2. Яблуня. Посадки потрібно завершити за місяць до настання заморозків, а також краще висаджувати зимостійкі сорти. Яблуні потрібне місце, освітлене сонцем, та захист від протягів.
  3. Сливу. Кісточковим потрібно більше часу для укорінення. Сливу висаджують зимостійку, і не пізніше як за два місяці до настання холодів. Вибирають місце, освітлене сонцем та захищене від протягів.
  4. Вишня. Її потрібно висаджувати із розрахунком захисту від вітру. Важливо, щоб і взимку коріння було вкрите від морозів. Для укорінення вишні потрібно не менше місяця. Перед похолоданням саджанці підгортають на висоту до 30-40 см.
  5. Малина. Якщо температура повітря вдень не нижче 10 градусів, можна висаджувати малину. До морозів має залишатися щонайменше 15-20 днів.
  6. Агрус і смородина також можуть бути посаджені восени. Для цього вибирають зимостійкі культури та дотримуються всіх правил агротехніки при посадці.
Exit mobile version