Субота, 28 Вересня

Травень можна назвати гарячим часом для садівників та городників. У цей час починається активна висадка розсади, посів насіння в ґрунт, а ще має бути фронт робіт у саду, квітниках. Тут головне в метушні не забути щось важливе.

По-перше, підживлення

У цей час потрібно внести добрива під яблуні та груші. Чергове підживлення проводиться з початком цвітіння. Як розпустяться бутони, готують розчин:

  • суперфосфат – 3 ст. л.;
  • сечовина – 2 ст. л.;
  • вода – 10 літрів.

Витрата – 4-5 цебер на доросле дерево.

Сливу підгодовують розчином сірчанокислого калію та сечовини (по 2 столові ложки на 10 літрів води та по 3 відра на дерево).

Не забуваємо про підживлення інших кісточкових культур та ягідних чагарників.

По-друге, захист від заморозків

На час цвітіння садів припадають заморозки. Щоб захистити дерева та чагарники від морозів, використовуються різні методи.

Найпопулярніший – це дощування (обприскують дерева та чагарники за допомогою дрібного розпилювача). Може захистити, якщо стовпчики термометрів знизяться до -5 градусів.

Ще один метод – задимлення. Для цього в різних кутах саду готують вогнище з опалого листя, соломи або трави.

По-третє, мульчування

Вважається, що раніше за травень мульчувати посадки не має сенсу. Причина в тому, що раніше має прогрітися ґрунт. Якщо вкрити його раніше часу, то під шаром мульчі процес нагрівання проходитиме повільніше, що позначиться на врожаї та стані рослин.

Exit mobile version