Малина добре відгукується на добрива, і якщо ви грамотно їх використовуватимете, ви зможете збільшити врожайність до 50%.
Навесні, відразу після танення снігу, варто розкидати по ґрунті азотне добриво.
У холодну погоду найкраще рослинами засвоюється аміачна селітра. Вносьте по 2 столові ложки на квадратний метр малинника, рівномірно розподіляючи гранули по всій площі.
У вологому ґрунті гранули швидко розчиняються, насичуючи ґрунт азотом та сіркою (яка також міститься в аміачній селітрі).
Через тиждень після внесення азоту можна приступати до удобрення малини золою. Це підживлення здатне швидко компенсувати нестачу макро- та мікроелементів і вважається одним з кращих природних калійно-фосфорних добрив.
Вона також допомагає знизити рівень кислотності ґрунту. Вносити варто близько однієї склянки золи на квадратний метр малинника.
Нарешті, ще за тиждень вам належить покрити малинник шаром біогумусу. Біогумус – це біологічно активне, екологічне та натуральне органічне добриво, яке покращує структуру ґрунту, підвищує його газоутримуючий потенціал та родючість. Воно допомагає покращити якість бідного ґрунту та значно збільшити врожай.
Для удобрення малинника варто використовувати 2-3 літри біогумусу на квадратний метр посадок. За бажання і можливості ви можете замінити біогумус на гній, що перепрів, або компост.