П’ятниця, 18 Жовтня

З одного боку в появі катишків на постільній білизні нічого страшного немає, але з іншого боку – це не красиво і говорить про непрофесійність господині. Особливо делікатним натурам катишки доставляють очевидний дискомфорт. Розберемося, чи можна позбутися чи запобігти їх появі.

Звідки беруться катишки

Часто господині звинувачують у появі зім’ятих частинок ворсу якість тканини. Частково це правда. Здебільшого тому сприяють синтетичні волокна. Але звинувачувати у всьому одного виробника неправильно.

По-перше, на кожному виробі виробник залишає рекомендації щодо догляду. Порушення елементарних правил призводить до утворення грудочок.

По-друге, постільну білизну потрібно прати вивернувши навиворіт. При цьому всі гудзики та блискавки мають бути застебнуті.

По-третє, обов’язково прасують білизну із сатину разом відпарюванням. Решта – справа смаку та бажання. 

Як прибрати катишки

Можна скоротати не один вечір, вручну вищипуючи докучливі утворення на простирадлах або наволочках. Справа піде швидше, якщо придбати спеціальну машинку.

Лезо або бритва можуть випадково зіпсувати тканину і тоді замість катишків з’являться латки.

Скотч у цьому сенсі малоефективний і може допомогти тільки на ранній стадії.

Однак краще почати з правильного вибору тканини.

Катишки не з’являться

Найшвидше покриється катишками трикотаж, акрил і шерсть, поліестер, білизна з флісу, нейлон та інші тканини із синтетикою. Також краще відмовитися від білизни на пухкій тканині та за наявності ворсу. Тому досвідчені домогосподарки намагаються купувати білизну з льону, шовку та бавовни.

Exit mobile version