П’ятниця, 22 Листопада

Життя в Радянському Союзі було нелегким. Проте лихоліття народжують сильних людей. Так само, як і примушують до певного способу життя. Товарний дефіцит, величезні черги та невеликі зарплати прищепили нездорові звички, що збереглися до сьогодні.

Однак світ змінився, а значить і старі традиції давно настав час залишити в минулому. Пропонуємо ознайомитись з 10 модними звичками з Радянського Союзу, щоб скоріше викорінити їх зі свого життя.

Носити запрані та заношені речі

У СРСР можливостей було замало, тому й одягом користувалися до останнього. Але ця звичка настільки в’їлася в голову, що і сьогодні ми носимо ті самі речі десятиліттями. І незважаючи на всілякі дірочки, катишки та вицвілі плями, нам це здається дуже практичним та зручним.

Але, як кажуть, він криється в деталях. Зрозумійте — неохайні речі псують навіть бездоганний образ. Отже, від запраного і заношеного одягу необхідно терміново позбутися.

Думати, що «колись точно стане у нагоді»

У СРСР не було прийнято розкидатися речами: в країні панував дефіцит, вибір був мізерним, зарплати низькими, тому кожен предмет зберігали про всяк випадок. Інша справа зараз — безліч можливостей для покупок, величезна кількість товарів на будь-який смак і бюджет. Саме тому сьогодні намагайтеся частіше позбавлятися старого та незручного одягу, який просто займає зайве місце у вашій шафі. 

Запам’ятайте правило: якщо річ знаходиться в гардеробі цілий рік, і ви жодного разу до неї не торкнулися – викидайте. Якщо вживати кардинальних заходів важко, то спробуйте хоча б витягти цей одяг із гардеробу і прибрати кудись подалі. Якщо протягом місяця ви про нього не згадали, то тут без варіантів викидаємо або віддаємо на переробку. Так ви звільните простір для нових та корисних покупок.

Зберігати гарний одяг на «особливий» день

Ні для кого не секрет, що в СРСР дістати одяг було непросто. Ще складніше було купити сукню чи інший гарний предмет гардеробу. Не дивно, що наші родичі подібні речі дбайливо зберігали та одягали лише з особливих випадків.

Зараз же існує величезна кількість магазинів, асортимент яких рясніє різноманітністю. До того ж, припиніть шукати для всього привід — нехай кожен день буде особливим. Одягайте все найкраще, акуратне та красиве. Не відкладайте одяг (і життя) на потім. Носіть (і живіть) тут і зараз.

Залишати зіпсований одяг для дому

Радянський народ був дуже практичним – до цього примушували обставини. Якщо навіть предмети особистої гігієни підлягали повторному використанню, що можна говорити про одяг? Те, що колись поселялося у гардеробі радянської людини, залишалося там назавжди.

Якщо ж річ ставала неносибельною, її відправляли в категорію домашнього одягу. Звідси й пішла традиція ходити по дому у розтягнутій футболці та рваних штанях. 

Але не забувайте, що зараз у нас є можливість купувати нові та охайні речі. До того ж, від одягу, який ви носите, залежить ваше самовідчуття. Як ви почуваєтеся, коли одягаєте рвану футболку? Інша справа – презентабельне вбрання. Тому при виборі домашнього одягу користуйтесь правилом: уявіть, що у такому вигляді вас побачать знайомі. Що вони про вас подумають?

Думати, що чим більше речей, тим краще

Повна шафа одягу, а одягти нічого? Ця проблема прийшла до нас із радянського минулого. Через товарний дефіцит і низькі зарплати знижки просто збивали людей з пантелику. Від цього в гардеробі з’являлося безліч непотрібних і, як виявлялося пізніше, невідповідних речей.

Але те саме відбувається і зараз через гарну рекламу та яскраві цінники. Тому, побачивши знижки, не втрачайте голову і пам’ятайте, що краще купити менше, але якісніше. А ще користуйтесь правилом: перед тим, як піти на касу, придумайте з обраною річчю хоча б кілька образів. Тільки тоді ваша покупка стане обдуманою та практичною.

Не викидати, а постійно лагодити

У СРСР речі носили дбайливо і довго. У разі потреби одяг часто перешивали або лагодили — це було набагато вигідніше за нову покупку. Наприклад, зі старої сукні робили «нові» фартухи, а колготки, які вважалися справжньою розкішшю, постійно зашивали та намагалися продовжити їм життя усілякими витонченими способами.

Прихильність до одягу знайома нам і зараз. Хіба можна викинути улюблену пару джинсів? Краще в черговий раз заштопати або зробити з них шорти. Звичайно, апсайклінг – це новомодно і дуже корисно, але не забувайте про здоровий глузд. Якщо одяг рветься або ламається кілька разів поспіль, а на вигляд він зовсім не презентабельний, то настав час всерйоз задуматися про купівлю нових речей. 

Носити хутряний комір

Щоб узимку точно не замерзнути, жінки в СРСР купували пальта із хутряним коміром. До того ж, його наявність відмінно демонструвала достаток радянської модниці.

Сьогодні ця деталь нічого не доводить, але дівчата продовжують носити цей теплий аксесуар. Ось тільки вони геть-чисто забувають про актуальність і особливості речі. Хутряний комір вимагає уваги до деталей: прикраси, макіяж, зачіска. Наприклад, у королеви бурлеска Діти Фон Тіз носити подібну річ виходить стильно і зухвало – вся справа в червоних губах, великих стрілках на очах і ретро-локонах. 

Більшість же сучасних модниць забувають про стилеутворюючі акценти, внаслідок чого їхнє вбрання виглядає безглуздим і застарілим. Тому, якщо ви не готові до зайвого клопоту, то залиште хутряні коміри в минулому. 

Заборона сексуальності

Декольте, облягаючі силуети та розрізи на спідницях засуджувалися радянським суспільством. Звичка боятися жіночних моделей одягу залишилася у багатьох дівчат і сьогодні. Звісно, ​​носити подібні речі необов’язково. Але якщо ваша причина відмови від зухвалого міні або високих розрізів криється тільки в страху, вам терміново необхідно змінювати своє ставлення. 

Спробуйте приміряти пікантний образ, використавши акцент лише на одну зону – ноги, груди чи спину. Це не суворе правило, а просто комфортний варіант для вирішення проблеми.

Дотримуватися сезонності 

У СРСР у кожного існували стандартні комплекти одягу для літа, зими та міжсезоння. Стереотип на сезонний одяг існує і до сьогодні.

Багато дівчат досі дивуються, коли чують, що легку плісовану спідницю або літню сукню можна вдягнути взимку з теплим джемпером та чоботями з високою халявою. Та й квітковий принт, який у холодну пору року виглядає оригінально та свіжо, все ще викликає у деяких нерозуміння. 

Зрозумійте, світ змінився, і всюди панує свобода самовираження. Тому не бійтеся експериментувати з одягом: складайте гострі луки, комбінуйте різнопланові речі, розставляйте яскраві акценти, грайте із сезонністю. Мало того, що це практично і сучасно, це ще дуже сміливо та красиво!

Покладатися тільки на якість, забуваючи про красу

Нелегке життя у Радянському Союзі змушувало людей дуже багато і довго працювати. Не дивно, що при виборі одягу вони перш за все орієнтувалися на якість і практичність речі, і тільки потім на красу. До того ж, можливість придбати нестандартну модель коштувала великих грошей. Та й виділятись із маси не любили, адже яскравий образ міг спровокувати бурхливі обговорення.

Звісно, ​​у наш час таких крайнощів немає. Однак багато жінок все ще забувають, що, крім якості, необхідно також звертати увагу і на красу виробу. Наприклад, купуючи куртку на зиму, не біжіть відразу на касу з найбільшим пуховиком. У ньому немає нічого поганого і вам, звісно, ​​буде дуже тепло. Але питання: чи підходить ця модель куртки саме вам? А як щодо кольору, дизайну та фасону? 

У гонитві за зручністю та практичністю виробу, не забувайте, що краса – це теж важливо! До того ж вибір у магазинах зараз величезний — не полінуйтеся знайти ту саму і гарну, і якісну річ.

Exit mobile version