Відсутність подяки
Подяка це основа здорових стосунків. Є партнери, які не вміють оцінювати даровану ним увагу та підтримку, не проявляють подяку за надану їм допомогу, зусилля щодо створення комфортної атмосфери в домі, не цінують працю та час партнера. Подяка – це особливий ресурс, який стимулює партнера робити ще більше для іншого. Відсутність подяки призводить до розчарування.
Відсутність чи недостатня емоційна підтримка
Ми всі потребуємо, щоб хтось нас вислухав і зрозумів. Особливо важливо отримати це розуміння від близької людини. Підтримка є одним із ключових елементів, які допомагають парі подолати труднощі, розвиватися та будувати щасливі стосунки. Якщо в парі немає підтримки, її починають шукати за її межами. Також не вистачає підтримки тим, хто не вміє її просити чи брати. Буває, що близькі підтримують, але людина цього впритул не помічає, не бачить.
Нестача спілкування та спільного дозвілля
У спілкуванні партнер постійно віддає перевагу комусь іншому. З тобою я побуду в інший раз, а зараз мені важливіші колеги, друзі, родичі. Відкладення спільного дозвілля викликає у партнера почуття непотрібності та образи. Це призводить до постійних закидів, дратівливості, конфліктів.
Узагальнювати – все валити до купи
Чи доводилося вам чути фрази, що починаються зі слів «все» та «завжди»? У такій ситуації неможливо знайти рішення. Один із партнерів завжди винен. Коли людина каже «ти ніколи мені не допомагала» або «я тобі ніколи не подобалася», це готовність до розриву.
Бути заїждженою платівкою, не вміти прощати
Коли у спілкуванні постійне ниття, одні й самі претензії один до одного, негатив. Партнери вже не пам’ятають, коли сміялися разом. Спільне життя потребує задоволення потреб кожного з подружжя. Якщо потреби хронічно не задовольняються партнер перестає потребувати таких стосунків, а невміння прощати призводять взаємини в глухий кут.
Знецінення чи необґрунтована критика
Ти ніхто, а тому всі почуття, що ти в мене викликаєш — не існують. Це може бути наслідком образи або того, що партнер не може перенести, що інший кращий, успішніший. Це створює нестерпну напругу заздрості, ненависті чи роздратування. Внаслідок цього в одного партнера виникає бажання постійно принижувати іншого партнера в особистому спілкуванні або в присутності інших людей.
Жадібність партнера
Жадібність — це схильність партнера не ділитися ресурсами, чи то гроші, увага чи особисті речі. Це прояв егоїзму та небажання задовольняти потреби партнера, що негативно впливає на спілкування та довіру. Жадібний партнер нав’язливо вимагає звітувати за кожну витрачену гривню, відкладає купівлю необхідних речей. Тим самим ставить у залежне та принизливе становище іншого партнера.
Усунення, перекладення відповідальності
Партнер не хоче слухати про актуальні проблеми, постійно «відмахується», вдає, що його це не стосується. Він не слухає та не чує. Або відкладає прийняття рішень на потім, зводить партнера невизначеністю.
Карати сексом
Покарання сексом полягає в тому, що партнер не хоче дати іншому те, чим має бути секс, фізичною насолодою, емоційною відкритістю та здоровим злиттям. Партнер постійно відмовляє у сексі за будь-яку провину партнера. Тривала відсутність сексу призводить до відчуження та втрати сенсу у підтримці відносин.
Постійні умови для кохання
Я любитиму тебе більше якщо, ти більше зароблятимеш, схуднеш, перестанеш спілкуватися з певними людьми і т.д. Коли є умови, там немає кохання. Якщо людину люблять, вона потрібна. Якщо ні, постійно торгуються та висувають умови. Така пара довго не протримається.
Запорука добрих стосунків у парі – емоційна стабільність партнерів. Життя з емоційно нестабільним партнером схоже на вулкан. Рідкісна людина буде готова терпіти такі «американські гірки», де радість змінюється розпачом, а надія на щасливе майбутнє відчуттям цілковитої безвиході. Нестабільні відносини супроводжуються маніпулюванням, конфліктами, імпульсивними рішеннями.
Психічно здоровий партнер починає вважати, що він «божеволіє». І тоді два варіанти: або він перетворюється на невротика, або йде з відносин. Здорові стосунки потрібно усвідомлено «ростити» і постійно над ними працювати, тоді вони справді стануть надійними, збалансованими та щасливими.