Вівторок, 26 Листопада

При всій простоті приготування смаженої картоплі потребує певних навичок. Скористайтеся нашими порадами, щоб приготувати ароматну, з хрусткою скоринкою, але м’яку всередині смажену картоплю.

1. Вибрати правильний сорт

У супермаркетах можна побачити пакети картоплі із написом «для смаження». Це не маркетинговий хід: сорти для смаження відрізняються середнім або низьким вмістом крохмалю, завдяки чому часточки або брусочки під час приготування покриваються апетитною скоринкою і не розвалюються.

Коли позначок немає, вибирайте картоплю червоного, рожевого або жовтого кольору. Якщо не впевнені, розріжте бульбу на дві частини і міцно притисніть один до одного. Половинки злиплися? Отже, відсоток крохмалю високий і картопля більше підходить пюре чи запікання, але з смаження.

Якщо іншого варіанта немає, можна нарізати картоплю брусочками та залити водою на 30 хвилин: зайвий крохмаль піде.

2. Віддати перевагу сковороді з товстим дном

Найкращий варіант – важка сковорідка з чавуну або сталі з товстим дном та високими стінками. Такий посуд довго зберігає тепло і рівномірно його розподіляє: картопля не підгорятиме, вийде смачною та підсмаженою.

3. Змішати олії

Смажити картоплю можна на соняшниковій або оливковій олії, на салі, топленій олії гхі. Але особливо смачною виходить на суміші вершкового та рафінованої олії в рівних частинах. Вершкове надасть страві смаку і аромату, а рослинне не дасть підгоріти. Масло або жир слід класти на розігріту сковорідку і трохи потримати, доки не стане текучим і не почне злегка димитися.

4. Нарізати часточки однаково

Можна нарізати картоплю тонкими кухлями, брусочками або напівкруглими скибочками – на смак. Головне, щоб усі вони були одного розміру, тільки тоді картопля засмажиться рівномірно.

5. Видалити надлишки вологи

Неправильно відправляти на сковороду мокрі часточки — олія почне шипіти і бризкатися, а скоринка буде не такою засмажкою. Перед смаженням краще обсушити часточки паперовим рушником.

6. Різати цибулю пір’ям

Щоб цибуля не потемніла і не почала пригоряти, її потрібно нарізати не півкільцями або кубиками, а товстим пір’ям. Пір’я варто трохи обсмажити до м’якості і після цього класти в картоплю.

7. Додати часник у потрібний момент

Часник надасть картоплі пікантності. Цього можна досягти різними способами. Наприклад, роздавити тупою стороною ножа пару очищених часточок часнику, обсмажити в олії, прибрати, після цього всипати картоплю. Або дрібно нарізати і додати буквально за хвилину до кінця приготування (як варіант, посипати картоплю сушеним часником).

8. Не перевертати часто

Щоб часточки встигли покритися красивою золотистою скоринкою, не варто перемішувати картоплю постійно. Після того, як помістіть картоплю на сковорідку, не перевертайте її 5 хвилин. Після цього акуратно переверніть та смажте до готовності, перемішуючи кожні 5 хвилин.

9. Смажити з відкритою кришкою

Якщо закрити сковорідку, часточки стануть м’якими, а скоринка не утвориться. Тому обсмажувати картоплю варто, не закриваючи кришки, поки більшість часточок не покриється скоринкою. Після цього потрібно нещільно прикрити сковороду, щоб пара виходила, зменшити вогонь і готувати до м’якості.

10. Додати суміш спецій

За кілька хвилин до закінчення картоплю потрібно посолити, а щоб надати особливого смаку, додати спеції. Підійдуть солодка мелена паприка, куркума, сушений кріп чи розмарин, чорний та білий перець. Можна купити спеціальну суміш спецій для картоплі або зробити її за власними пропорціями.

Exit mobile version