Субота, 11 Травня

Ми часто зчищаємо шкірку з огірка та баклажана, «щоб не гірчили», висмоктуємо м’якоть виноградини та впевнені, що у ківі їстівна лише м’якоть і її треба виїдати ложкою. Це помилка.

Ось ці 13 фруктів та овочів особливо корисні, якщо їсти їх цілком – зі шкіркою. Пояснюємо чому.

Персики 

Цей корисний фрукт містить хлорогенову кислоту – один із найважливіших антиоксидантів, що зустрічаються в природі. Він запобігає збільшенню ваги, знижує резистентність до інсуліну та накопичення жиру в печінці. Згідно з недавніми дослідженнями, пише видання ProNews, якщо їсти тільки м’якоть персика, знімаючи шкірку, то ви отримаєте мало не вдвічі менше цього корисного антиоксиданту.

Огірок

Шкірка огірка багата клітковиною, калієм, поживними речовинами та бета-каротином. Якщо їсти його повністю, не зрізаючи шкірку, то ви зможете запобігти появі тромбів, запорів, а також покращите здоров’я кісток і зір.

Не зчищайте шкірку з огірків. У них міститься велика кількість клітковини, а саме завдяки їй цей овоч перетравлюється 2 години — стільки ж, скільки курка. І це дає тривале насичення. А без шкірки огірок пролітає наш травний тракт за 20 хвилин.

Слива

Цей фрукт дуже корисний для роботи кишечника через вміст клітковини, а також має антиоксидантні властивості і багатий на вітамін С, який зменшує неконтрольовану дію вільних радикалів, покращуючи здоров’я клітин.

Слива також сприяє виведенню солей важких металів, надає послаблюючу дію. І саме в її шкірці містяться корисні антоціани, рослинні пігменти.

Ківі

Шкірка ківі містить вітамін С і цілком їстівна.Регулярне вживання ківі потроює кількість рослинної клітковини, яку отримує організм. Але міститься вона саме у шкірці вічнозеленого фрукта. До речі, ківі — один із найефективніших продуктів для тих, хто страждає від запорів, а ще в ньому є корисний серцю калій — майже як у середньому банані.

Виноград

Шкірка винограду містить найвищу концентрацію антиоксидантів у порівнянні з рештою фруктів. А ще у виноградній шкірці є сполука ресвератрол – вона діє як природний антибіотик.

Баклажан 

М’якуш баклажану містить 92% води, а всі його поживні речовини, клітковина, флавоноїди і магній знаходяться саме в шкірці. Баклажан фіолетового кольору саме тому, що в шкірці міститься велика кількість антоціанів. Вони знижують рівень холестерину, працюють як антисептики та перешкоджають розвитку запалення в організмі.

До речі, коли ви вибираєте баклажан на ринку або в магазині, зверніть увагу на його шкірку. Якщо на ній є зморшки, це говорить про те, що овоч «старий» і сильно гірчить. 

Гарбуз 

Як і баклажан, гарбуз містить майже всі поживні речовини в шкірці, оскільки вміст води в ній становить 95%. Причому багато корисних речовин зберігаються в овочі і після термічної обробки.

Гарбуз здатний прискорювати метаболізм, має сечогінний і проносний ефект — у вареному або запеченому вигляді він активізує травлення і допомагає вивести зайву рідину з організму.

Яблука

Шкірка яблука містить нерозчинну клітковину, вітамін С, вітамін А та кверцетин — флавоноїд із сильною антиоксидантною дією, який допомагає захистити серце та боротися з алергією.

Дослідники  з’ясували,  що достатньо з’їдати лише одне яблуко середнього розміру на день, щоб нормалізувати рівень цукру в крові. 

Вишня 

Своїм яскраво-червоним кольором вишня завдячує антоціанам, потужним антиоксидантам, що містяться у високій концентрації саме в шкірці цієї ягоди. Також шкірка вишні багата на вітамін А, містить вітамін С, фолієву кислоту, а часте їх вживання сприяє балансу мелатоніну – гормону, що впливає на сон.

Помідори

Шкірка помідора містить нарингенін, сполуку, яка знижує ризик раку передміхурової залози та рівень запалення в організмі.

У шкірці незрілих зелених помідорів може утримуватися небезпечний соланін. Однак у зрілих помідорах його вже немає.

Груші

Шкірка груш багата на антиоксидант кверцетин, який знижує ризик розвитку раку та серцевих захворювань, а згідно з недавнім дослідженням Корнельського університету ще й запобігає хворобі Альцгеймера.

Якщо засушити грушу зі шкіркою, то користі буде ще більше – в сушеній груші є таніни – речовини з в’яжучим ефектом, дуже корисні при розладах кишечника.

А якщо ви страждаєте на анемію, то спробуйте замість десерту їсти після обіду розім’яті груші (зі шкіркою), додавши в них ложку меду.

Картопля

Шкірка картоплі містить клітковину, залізо, вітамін С, калій та фолієву кислоту. Замість того, щоб зчищати шкірку перед приготуванням, потріть картоплю спеціальною щіткою та запікайте овоч повністю.

Вчені з Університету Пердью з’ясували: картопля — відмінний продукт для людей з підвищеним тиском і корисний сердечникам.

Абрикоси

Їх шкірка містить високий відсоток пектину, бета-каротину, вітамінів А, С та Е, клітковини та антиоксидантів, які захищають від серцевих захворювань.

Exit mobile version