Вівторок, 24 Вересня

Якими б проникливими та обережними у вибудовуванні стосунків з людьми ви не були, завжди є шанс стати жертвою маніпулятора. Діють такі люди дуже тонко і хитро, тому запросто можна випустити з уваги їх хитрощі. Останніх, до речі, безліч, звертає увагу доктор медичних наук, письменник Брюс Ю. Лі. Найбільш поширені з них – у нашій статті.

  1. Стрімке зближення. З самого початку спілкування ставлять особисті питання, щоб викликати довіру та послабити пильність. Наприклад, ви обговорюєте, де обідатимете, а вже за хвилину переходите до психологічних травм з дитинства.
  2. Збір інформації. Збирають всілякі відомості про свою жертву, щоб згодом проти неї їх використовувати. Суворі батьки, розбіжності з однолітками, нерозділене перше кохання – все це може зіграти маніпулятору на руку.
  3. Віддзеркалення. Копіюють ваші інтереси, погляди та навіть слова, створюючи ілюзію ідеального союзу. Людині, яка любить те саме і говорить тими ж фразами, що й ми самі, набагато простіше довіритися.
  4. «Лавбомбінг». Зводять вас на п’єдестал, щоб заморочити голову. Постійні похвали та компліменти розтоплять серце будь-кого, і маніпулятори це чудово розуміють.
  5. Сексуальні натяки. Кокетують і дарують надію на щось більше. Найчастіше безпідставно: вводять жертву в оману та переключають її увагу.
  6. Багато слів, мало дій. Знову ж таки, активно завалюють обіцянками, які в реальність зазвичай так і не втілюються. Головне, щоб жертва повірила у грандіозні плани, і спокусливі перспективи затьмарили їй розум.
  7. Роль мученика. Будь-який вчинок маніпулятора — неймовірний подвиг та жертвопринесення з його боку. Будь то повернення з роботи на десять хвилин раніше, ніж звичайно, або скасування зустрічі з другом через раптову хворобу жертви.
  8. Ігри на почутті провини. Звалюють на людину відповідальність за особисті труднощі та переживання. Маніпулятора завжди і всі кривдять, а він, бідний-нещасний, так потребує розуміння та турботи.
  9. Критика. Жертва завжди надто дурна, марна і неблагородна, на відміну від чарівного маніпулятора. Тому треба дякувати долі за зустріч із ним (ні).
  10. Мало конкретики. Перебільшення та узагальнення – найкращі друзі хитрих маніпуляторів. Достатньо розбити кухоль або запізнитися на п’ять хвилин, щоб вас звинуватили у найстрашніших гріхах.
  11. Погрози. Постійно загрожують жертві переїздами та розставаннями, якщо вона не зробить те, що їй наказано. У 99% випадків все сказане залишається пустим звуком.
  12. Брехня. Не дружать із реальністю і переінакшують її в ім’я власної вигоди. Спотворення фактів і уникнення ключових деталей – звичайна справа для маніпуляторів.
  13. Ігнорування. Не прислухаються до ваших невдоволень. Усі грубості та огидні витівки маніпуляторів – не більше, ніж жарт і хвилинна слабкість, тому сприймати їх серйозно не варто.
  14. Тиск. Вимушують приймати важливі рішення у стресових ситуаціях, коли немає часу все як слід обміркувати. Ще б пак: якщо жертва складе два плюс два, то все піде не так, як треба.
  15. Конкуренція. Ніколи не визнають, що можуть бути в чомусь гірші за свою жертву. Маніпулятори завжди найтямущіші і спритніші (на їхню власну думку).
  16. Ігри в мовчанку. Цілком обмежують спілкування з жертвою, щоб покарати її. Уявіть, що ви живете з людиною, а вона з вами добу не розмовляє — справді діє на нерви і зводить.
  17. Ізоляція. Забороняють соціальні зв’язки людини, щоб ще більше прив’язати її до себе. Родичі, друзі, колеги жертви — найгірші люди на світі, на відміну від доброго та дбайливого маніпулятора.
  18. Мінливість. Запити маніпулятора постійно зростають, оскільки це вибиває жертву з колії та вводить її у стресовий стан. А це означає, що вона не може раціонально розмірковувати та аналізувати ситуацію.
  19. Газлайтінг. Постійно вводять в оману та стирають межі реальності. Жертва вже не розуміє, що вона насправді робила, а що ні.
  20. Утримання дистанції. Не дають волю почуттям, щоби тримати все під контролем. Емоційна близькість маніпуляторам не знайома.

Якщо ви виявили ознаки емоційної маніпуляції у стосунках, не варто рубати з плеча. Поговоріть з партнером відверто, озвучте йому свої побоювання. Якщо людина готова визнати свої помилки і змінитись, можливо, вона робила дії зі списку неусвідомлено. Якщо ж друга половинка почне все заперечувати, нападати на вас зі звинуваченнями чи спотворювати реальність, то перед вами явно маніпулятор.

Exit mobile version