Субота, 23 Листопада

Усім нам хочеться швидко знаходити спільну мову з оточуючими та розуміти, які почуття зараз вирують у них усередині. Як правило, це легко можуть визначити люди з високим емоційним інтелектом.

Скажімо кілька слів про EQ. Згідно з цією концепцією, він складається з чотирьох основних компонентів або навичок:

  • Усвідомлення своїх емоцій
  • Усвідомлення емоцій оточуючих
  • Управління своїми емоціями
  • Управління емоціями оточуючих.

Відповідно, якщо вони однаково проявляються максимально яскраво, це може говорити про високий рівень емоційного інтелекту.

Вперше ідею поняття EQ запропонував професор психології Колумбійського університету Майкл Белдок ще 1964 року, а дослідники Джон Майєр та Пітер Саловей удосконалили її. Сталося це зовсім недавно — 1990 року. Вони стверджували, що емоційний інтелект — це «здатність регулювати емоції та почуття та використовувати їх для управління власною поведінкою».

Чим ще хороший високий рівень EQ? Звичайно, вмінням ефективно спілкуватися, встановлювати здорові стосунки, максимально м’яко вирішувати конфлікти і навіть мотивувати себе та оточуючих.

Якщо вам вже не терпиться дізнатися свій рівень володіння цією корисною навичкою, але оцінити його самостійно за шкалою поки що складно, то не варто засмучуватися. Дослідник з Гарвардського університету Дженні Ву розповіла, які три навички використовують люди з високим емоційним інтелектом. Звертайте увагу на них під час розмови, щоб краще пізнати себе.

Не приховують своїх особистих помилок та невдач

Для того, щоб говорити про свої проколи, потрібно мати велику сміливість. Як правило, цією навичкою володіють люди з високим емоційним інтелектом, оскільки вони просто не бачать у цьому небезпеки стати вразливим і розуміють, що бути (або навіть здаватися) хорошим для всіх — ідея, заздалегідь приречена на провал.

Такі люди розуміють, що помилки це не єдиний компонент, з якого вони складаються. Та й загалом будь-які невдачі власники високого рівня EQ сприймають як трамплін для майбутнього зростання. До того ж негативний досвід — теж досвід, який, можливо, може виявитися корисним для співрозмовника.

Виявляють зацікавленість

Вміння побудувати цікаву бесіду – одна з властивостей людей з високим EQ. Вони мають відмінну емпатію, тому легко зчитують почуття іншого і прагнуть ще більше його розкрити.

Такі співрозмовники не соромляться ставити уточнюючі питання, які передбачають розгорнуті відповіді. Вони дозволяють не лише продемонструвати симпатію до внутрішнього світу людини та бажання за необхідності надати будь-яку допомогу. Таким чином, у співрозмовника підвищується самооцінка і збільшується почуття задоволеності, адже тепер він почутий і оцінений.

Підлаштовуються під тон мови та мову тіла

Поспішаємо випередити ваші домисли та критику: не йдеться про маніпулювання. Люди з високим емоційним інтелектом підсвідомо зчитують тон мови та мову тіла співрозмовника, починаючи мимоволі їм «наслідувати».

Таким чином, вони викликають прихильність і роблять величезний внесок у розвиток відносин. Що, втім, не дивно, оскільки спокійній людині набагато комфортніше перебувати в подібній атмосфері, ніж намагатися підлаштуватися під активного екстраверта.

Exit mobile version