Середа, 8 Травня

Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу. Страву люблять у багатьох країнах і називають по-різному: деруни, пляцки, тертюхи, терунки. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які розлетяться ще гарячими. 

Манка або борошно

Важливо не переборщити з борошном, інакше страва вийде гумовою. Якщо картопляна маса вийшла рідкою, її відкидають на сито і дають рідині стекти. 

З картопляним соком залишиться крохмаль, яким можна замінити борошно та яйця. Такі деруни виходять дуже хрусткими та смачними. 

Якщо немає бажання возитися з крохмалем та соком, то додають манну крупу. Вона прибере зайву рідину і зробить деруни пишними. У тісто, приготовлене з 1 кг картоплі, кладуть 1-2 столові ложки борошна та 3-4 столові ложки манки. 

Приправа 

Цибулю, приправу та спеції перемелюють разом із картоплею у блендері. Із сіллю також додають часник, чорний перець, сушені трави. 

Смаження

Готують деруни лише на добре розігрітій сковороді. Використовують більше олії або розтопленого сала. 

Приготовлені на теплій сковороді деруни будуть схожі на котлети з відвареної картоплі. Тому посуд потрібно розжарити. 

Не треба боятися використовувати багато олії. Після смаження деруни можна викласти на паперовий рушник, який вбере зайвий жир.

Exit mobile version