П’ятниця, 22 Листопада

Мама розвиває у дитині довіру до світу, а також уміння взаємодіяти з оточуючими. Через ставлення мами до неї дитина відчуває свою цінність. Але з різних обставин дитина може залишитися без одного з батьків або стати власником цілого набору комплексів та психологічних травм з дитинства, адже інструкцію як проявляти своє кохання та правильно екологічно виховувати малюка мамам у пологовому будинку не видають.

Про те, які психологічні проблеми та комплекси відчувають діти, а пізніше і дорослі, яким мама не змогла подарувати достатньо кохання, розповів психолог.

«Якщо мама любила як вміла і це не відповідає тому коханню, яке створює комфортне середовище для формування особистості, то це ще не означає, що дитина була байдужа. Усі помиляються і навіть ідеальні батьки неусвідомлено можуть травмувати дитину необережним словом чи дією. Більше того, бувають різні життєві ситуації, в яких дитина може залишитися без матері та не пізнати її турботу. Коли дитина народжується, мамі не видається покроковий план дій і формула любові, але дитинство завжди неминуче стає фундаментом особистості, що формується» , – пояснює фахівець.

А чим загрожує відсутність материнського кохання?

Невпевненість в собі

Недолюблена дитина в першу чергу звинувачує себе в тому, що мати не відчуває до неї теплих почуттів. Адже найчастіше вона виправдовує відсутність кохання саме тим, що дитина або поводиться не так, як вона очікувала; або у неї проявляються риси її батька, який зробив боляче.

Почуття провини переростає у невпевненість у своїх силах, низьку самооцінку, нерозуміння, за що її можна любити. Від цього страждає кар’єра, адже людина не вірить у свої сили і ніколи не займатиме лідируючу позицію на роботі.

Невпевненість у собі заважає як у побудові кар’єри, так і у особистих відносинах. Така людина будь-які позитивні дії по відношенню до себе сприймає як прояв кохання. Починаючи любити за те, що люблять її, часто стаючи жертвами аб’юзу. Тому що нерозуміння своєї цінності не дає їй сил вийти із цих руйнівних відносин.

Більше того, у відносинах партнер починає «вимагати» кохання та здійснювати будь-які дії лише за умови отримання похвали та прихильності. Але в тривалих відносинах така форма стає руйнівною і знищує енергетичні резерви партнера, який весь час змушений доводити і переконувати у своєму коханні, а не насолоджуватися гармонійною сім’єю.

Надмірні ревнощі

Особисті стосунки для таких людей та їхніх партнерів стають тортурами. Вони щоразу вимагають підтвердження своєї потреби та цінності. Власна значимість для них – це відображення у емоціях партнера. Будь-яке охолодження сприймається як драма. Постійно присутній болісний страх розставання, страх, що її покинуть, звідси й необґрунтовані ревнощі. Ревнощі з великої літери, оскільки це перетворюється на тотальний контроль та істерики з навіть незначного приводу. Якщо партнер не витримує такого тиску, а також постійних емоційних гойдалок і йде, то це стає ще одним підтвердженням нікчемності, що може призвести навіть до суїциду. 

Вибір «негативних» партнерів

Ми повторюємо ті відносини, що формувалися у нашій сім’ї. Тому якщо в домі панував холод і відсутність кохання, в іншій реальності, де все будується на довірі та теплих відносинах такій людині буде некомфортно, вона чекатиме на підступ. При виборі партнера віддається перевага тому, хто постійно влаштовуватиме емоційні «американські гірки», провокуючи викид адреналіну.

Добрі та порядні люди здаються нудними та не привабливими. Наприклад, пари, де чоловік чи дружина веде розгульний спосіб життя, ігноруючи почуття іншого. Але при цьому друга половина сильно до нього чи неї прив’язана і все прощає.

Нехтування своїми потребами

Звикли, що з раннього дитинства ніхто не звертав уваги на бажання та почуття, недолюблена людина вважатиме надалі таке ставлення нормою. Вона не загострюватиме уваги на тому, що партнер ні в що її не ставить і не зможе побачити, де порушуються межі допустимого, розв’язуючи руки партнеру робити ще болючіше.

Звичка звинувачувати у всьому лише себе

Якщо тобі з дитинства вбивають у голову, що всі біди тільки від тебе, то згодом починаєш у це вірити. І якщо не з’явиться людина, яка допоможе тобі відчути свою значущість, то згодом так і продовжуватимеш у всіх невдачах звинувачувати себе: чоловік загуляв — тому, що ти недостатньо гарна господиня та дружина; заслуги за твій проект, над яким працювала довгий час без сну та відпочинку віддали більш спритному колегі — так це через те, що ти недостатньо хороша і не заслуговуєш на похвалу. 

Відсутність материнської любові може зламати життя, тому потребує ретельного аналізу.

Важливо пам’ятати, що з будь-якої життєвої ситуації завжди можна знайти вихід і це краще робити за допомогою фахівця. Дитячі травми вимагають їх серйозного опрацювання в тандемі з кваліфікованим психологом або психотерапевтом, які розуміються на дитячому розвитку. Фахівець допоможе проаналізувати ситуацію за принципом капусти — лист за листом, крок за кроком підбираючись до суті проблеми. Адже часто людина сама не розуміє, що невдачі на роботі та в особистому житті є результатом відсутності материнської любові.

За допомогою фахівця клієнт зможе докопатися до причин такого відношення з боку матері і, можливо, пробачити її. Розуміння проблеми та її прийняття дозволять вивести життя на новий рівень та стати щасливим!

Exit mobile version