Субота, 23 Листопада

Багато хто з нас ще з дитинства знає, що ранок вечора мудріший, а тому часто цілеспрямовано залишають важливі справи на наступний день. Але прокидаючись з першими променями сонця, ми ледве примушуємо підвестися з ліжка, щоб просто дійти до ванної і приготувати сніданок. Потім історія повторюється і врешті-решт псує якість життя.

Психологи попереджають, що якщо вам не з чуток знайомий складний підйом і хронічний стрес через палаючі дедлайни, за якими ви не встигаєте, то настав час все міняти. Ми зібрали для вас п’ять простих справ, які кожному з нас необхідно включити до своєї вечірньої рутини, щоб нарешті почати писати свій гармонійний та щасливий сценарій життя.

Вирушайте на прогулянку перед сном

Багато фахівців радять виходити на повільну вечірню прогулянку. Не потрібно прагнути до набору певної кількості кроків, просто повільно йдіть парком, насолоджуйтесь тишею і, якщо хочете, подумки підводьте підсумки дня. Звичайно, якщо вам незвично гуляти на самоті, покличте з собою подругу або іншу близьку людину. Так ви відвернетесь від повсякденної метушні і трохи відпочинете на свіжому повітрі.

Крім цього, прогулянки після вечері дозволяють не лише розслабитись, а й підправити здоров’я. Вони сприяють зниженню рівня цукру в крові, виробленню певного ритму роботи та відпочинку, полегшуючи засипання у певний час і роблячи майбутній сон здоровішим і міцнішим.

Завершуйте день із вдячністю до всього, що маєте

Більшість із нас замість того, щоб розслабитися після важкого робочого дня, продовжують докоряти собі за те, як багато вони не встигли. Натомість фахівці радять сказати собі спасибі за те, як багато ви пережили і те, як сміливо дивилися в обличчя найпростіших завдань.

Британський психолог і фахівець із оздоровлення Лі Чемберс розповідає, що дуже важливо відзначати кожні свої навіть невеликі кроки, які ви робите на шляху до своєї мети. “Це відчуття прогресу створить основу для руху вперед наступного дня”, – пояснює він.

Корисною звичкою, яка полегшить цей непростий процес, буде фіксування за допомогою блокнота та ручки своїх маленьких радощів. Записуйте від руки від трьох до п’яти речей, які змусили вас усміхнутися минулого дня. Так, крок за кроком ви поступово «очистите» свою свідомість, мінімізуєте стрес і навчитеся спокійно засинати.

Прийміть теплу ванну

Прийом ванни – це те, на що багато хто з нас рідко може виділити час, замінюючи її експрес-душем. Візьміть у звичку хоча б тричі на тиждень приймати ванну з магнієвою або морською сіллю з ароматичними оліями та повітряною піною. Тепла вода чудово розслабить ваше тіло, а ніжні аромати дозволять відволіктися, повноцінно розслабитися та міцно заснути.

Потоваришуйте зі своїм тілом

Найчастіше той стрес, який огортає нашу свідомість, повільно, але вірно починає паралізувати тіло. Іноді ми не помічаємо те, що самі перестаємо контролювати себе. Якщо ви помічаєте постійну скутість, перед сном виконайте таку вправу. Вона дозволить мінімізувати стрес, налагодити контакт зі своїм тілом та розслабитися.

  • Ляжте зручно в ліжко та розслабтеся.
  • Почніть прислухатися до кожної частини свого тіла, починаючи з верхівки і закінчуючи кінчиками пальців ніг.
  • Звертайте увагу на те, що ви відчуваєте в цей момент: тепло, подих, дотик повітря до шкіри.
  • Зверніть увагу, які частини тіла особливо напружені, і постарайтеся їх максимально розслабити.

Виконуючи цю вправу регулярно, ви зможете навчити свій організм швидше відновлюватись після непростих подій.

Не беріть із собою в кімнату телефон

Як не крути, але кожен з нас грішить тим, що засинає прямо в обійми з телефоном, а зранку заглядає в соціальні мережі і починає гортати стрічки новин. Цей процес затягує, а тому, коли ми розуміємо, що читання новин вийшло за рамки дозволеного, то схоплюємося похапцем з ліжка і починаємо ранковий забіг під гаслом «тільки б усе встигнути». Звісно, ​​початок дня на такому стресі не віщує жодної гармонії в найближчі 24 години. І це ще не кажучи про те, що ви можете просто не виспатися через нічні сповіщення.

Професор психології Єльського університету Лорі Сантос пояснює, що переоцінити важливість якісного нічного відпочинку досить складно: «Кожному з нас важливо зрозуміти, що потрібно звертати увагу на гігієну сну. Потрібно позбавитися гіперстимуляції наших почуттів, яку провокують гаджети». Саме тому привчіть себе розлучатися зі смартфоном за годину до сну, відкладаючи його подалі від себе, або залишаючи в іншій кімнаті. А щоб не переживати за будильник, заводіть його на класичному годиннику.

Exit mobile version