Понеділок, 16 Вересня

Як в особистому житті, так і в бізнесі люди можуть діяти правильно, але не отримувати бажаного результату. Так відбувається через негативні установки. Вони перешкоджають досягненню цілей і заважають досягти успіху. 

Що таке установки?

Установки – це переконання та патерни поведінки, яким людина неусвідомлено слідує. Часто вони формуються у дитинстві і приходять до нас із боку дорослих. Наприклад, дитину виховувала одна мама, якій довелося вийти на другу роботу, щоби закрити базові потреби сім’ї. Спостерігаючи таку картину, малюк набуває установки: «Гроші = непосильна праця».

Крім дитячих переконань, негативні установки можуть виникати із загальноприйнятих стереотипів або бути частиною менталітету. Вони обмежують людину в заробітку, навіть якщо вона має достатньо потенціалу і потрібних знань для розвитку

«Гроші дістаються важкою працею»

Найчастіше така установка формується у дитинстві, коли дитина чує від батьків: «Ми не можемо собі це дозволити, ми не маємо на це грошей». При цьому мама та тато багато працюють, приходять додому втомленими, але не можуть покращити фінансове становище сім’ї. Виростаючи, дитина з цією установкою бачить прямий зв’язок між витраченим часом та кількістю зароблених грошей. Вона вважає, що великий прибуток неодмінно вимагає роботи 24/7 і не помічає навколо себе інших можливостей.

Людина, яка живе з такою установкою, думає, що не заслуговує на «легкі» гроші і ігнорує джерела доходу, які дозволяють швидко і добре заробити. Вона охоче погоджується затриматись після роботи. Часто боїться великих витрат, оскільки уявляє, скільки праці доведеться вкласти, щоб знову нагромадити грошей.

«Винен хтось інший»

У всіх бувають провали та невдачі, кожен хоч раз помилявся. Різниця лише в тому, як саме люди проживають негативний досвід: одні аналізують ситуацію, роблять висновки та працюють над помилками, інші звинувачують у своїх невдачах обставини.

Людина із установкою «винний хтось інший» перекладає відповідальність за свої провали на зовнішні чинники. У її невдачі винні усі: партнер, держава, час, люди, погода. І лише вона усе робила правильно!

Звинувачуючи у всьому обставини, людина створює видимість того, що сама ніяк не впливає на свої результати. Це забезпечує почуття безпеки, але заважає розвитку. Справжній успіх можливий, коли людина готова повністю брати відповідальність за свої рішення.

«Про мене погано подумають»

Під страхом засудження ховається бажання виглядати добрим в очах суспільства. Ця установка перейшла до нас від предків — колись людина не могла вижити самостійно. Громадська думка грала вирішальну роль, проти нього боялися піти, щоб не опинитися у вигнанні та не загинути.

На жаль, установка залишилася, тоді як сам світ змінився. Діючи зі страху осуду, ви граєте за чужими правилами і живете не своїм життям. Щоб змінити ситуацію і почати діяти, як вам заманеться, пам’ятайте — не можна догодити всім. У будь-якому випадку знайдеться той, хто вас засудить, як би ви не намагалися цього уникнути.

Вибирайте себе і чиніть так, як ви вважаєте правильним. Пам’ятайте, що люди, чиїм очікуванням ви не відповідаєте, дивляться на вас через призму своїх страхів та негативних установок. А для решти ви можете стати прикладом — людиною, якою надихатимуться.

“Хочеш зробити добре – зроби це сам”

Одне з найнегативніших переконань, яке заважає вашому зростанню та відбирає у вас найцінніший ресурс – час. Як правило, за цією установкою стоїть недовіра до світу. Людина переконана, що ніхто не впорається із завданням краще за неї і відчуває труднощі з делегуванням. Якщо вона все-таки довіряє роботу іншому фахівцю, то потрапляє у стан тривоги та постійно контролює процес.

Підтвердження негативної установки не змушує довго чекати — людина обов’язково знаходить вади і переробляє роботу за тих, кому її делегувала. Виходить замкнене коло — замість того, щоб йти до успіху, вона тупцює на місці, займається операційною діяльністю і щось переробляє за співробітників.

Пам’ятайте – кратне зростання неможливе без команди. Вчіться делегувати та вивільняти час для стратегічних дій, які забезпечать ваш розвиток.

“Не в грошах щастя”

Люди вимовляють цю фразу, коли хочуть дорікнути людині за її прагнення високого рівня доходу. Ця установка укоренилася у свідомості ще в Радянському Союзі, коли капіталізм вважався найлютішим ворогом суспільства.

Від людей, які дотримуються цього переконання, можна почути: “Гроші не головне. Головне, що ми є одне в одного! Щастя у простих дрібницях”. Однак життя в сучасному світі неможливе без грошей — від їхньої кількості залежить рівень комфорту, освіти, медицини. Крім того, існують дослідження, які підтверджують, що ступінь щастя людини залежить від величини її доходу.

Можна купити подорожі та яскраві враження, але насамперед гроші — це інструмент для швидкої реалізації. Чим більше можливостей для розвитку, тим коротше ваш шлях до успіху.

Як позбутися обмежуючих переконань?

Перший крок на шляху вирішення проблеми — її визнання. Випишіть негативні установки на папір і поміркуйте, як вони впливають на ваше життя:

  • Звідки вони прийшли? Де ви почули їх уперше?
  • Як установки впливають на ваші вчинки?
  • Вони допомагають вам прийти до мети чи тільки заважають?

Постарайтеся трансформувати обмежуючі переконання на позитивні. Для більш швидкого результату зверніться до психолога чи коуча. Фахівець допоможе опрацювати негативні установки, які заважають вашому успіху.

Exit mobile version