Субота, 23 Листопада

Більшість із нас можуть отримувати всі необхідні вітаміни з їжі. Проте бувають випадки, коли людині потрібний прийом певного вітаміну як харчової добавки. Але насправді, на думку фармацевта Христини Теламі, деякі вітаміни можуть мати побічні ефекти або бути неефективними.

Лікар Крістіна Теламі пояснила, від яких вітамінів найкраще відмовитися і чому.

  1. Риб’ячий жир. Проблема в тому, що такі добавки містять дуже багато омега-3 жирних кислот, причому ці жирні кислоти є поліненасиченими. Подібні жири здатні викликати в організмі запалення. А ще якщо поліненасичених жирів дуже багато, то це сповільнює обмін речовин.
  2. Залізо. При надлишку заліза може посилитися запалення. А виникнути це запалення може при вступі заліза в реакцію з перекисом водню в організмі. Також при надто високому рівні заліза може посилитися ендометріоз, діабет, резистентність до інсуліну та ін. Замість харчових добавок із залізом їжте продукти, що містять багато міді.
  3. Вітамін D. Крім достатньої кількості вітаміну D, в організмі в нормі повинні бути рівні вітаміну А і магнію. Також має добре функціонувати печінка. Тобто причиною нестачі вітаміну D може бути нестача цих елементів, печінка, що погано працює, раціон з невеликою кількістю жирів або нестача сонячного світла.
  4. Цинк. Через надлишок цинку може знизитися рівень міді в організмі, і навпаки. Також якщо у вас занадто низький рівень цинку, то це може говорити про нестачу магнію, оскільки печінка як його заміну використовує саме цинк.
  5. Мультивітаміни. Більшість таких добавок містять речовини, перелічені вище. Їх прийом може призвести до мінерального дисбалансу в організмі. Також у багатьох мультивітамінах вітамін А йде у формі бета-каротину. Приймаючи бета-каротин, ви знижуєте кількість активного вітаміну А. Нарешті, у більшості полівітамінів ви виявите синтетичні та ізольовані форми поживних речовин, а вони впливають на організм не так, якби ви отримували їх із продуктів.
Exit mobile version